Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#társadalomtörténet

Premens

Menstruáció ma és egykor: szerencsésebbek a mai nők vagy sem?

„Ha fáj a menstruációd, azt el kell tűrni, ez ezzel jár” – kaptuk örökül anyáinktól tinédzserkorunkban még a ‘90-es években is ezt az egyébként súlyos tévhitet. Ma már tudjuk, hogy a fájdalmas menstruáció nincs rendben, súlyosabb esetben akár az endometriózis egyik tünete is lehet. Ebben a cikkben megnézzük, hogyan alakult a menstruáció elfogadásának története az egészségügyi nadrágtartóktól a menstruációs kehelyig.

Kult hvg.hu

A BKV előtt is volt élet, de kik azok a beszkártosok?

Hogy indult az első motoromnibusz? Milyen rendelettel szabályozták a kalauzok ujjainak nyálazását? Hogy köszönték meg Sztálinnak a trolibuszokat a sofőrök? Pénteken jelenik meg a Közlekedik a Székesfőváros című kötet, a BKV előtti életről. Alapmű.

Vélemény

Politikai elitcsere. Jön a korrekció?

Az 1989-90-es vértelen rendszerváltás, a „létező szocializmus” felszámolása, a fejlett világhoz való csatlakozás jó darabig sikersztorinak számított Közép-Kelet Európában, így nálunk is. Azóta már árnyaltabban fogalmaznak a tudósok is. Tomka Bélának, a Szegedi Tudományegyetem oktatójának Európa társadalomtörténete a 20. században című könyve az 1990 óta bekövetkezett folyamatokat is szélesebb perspektívába helyezi.