Hiába emeli az anyatej árát a kormány, nem lesz több a donor
80 százalékkal zuhant 2011 óta az állami programban leadott anyatej mennyisége. A támogatás töredéke annak, amit tápszerre fizetett ki tavaly az állam.
80 százalékkal zuhant 2011 óta az állami programban leadott anyatej mennyisége. A támogatás töredéke annak, amit tápszerre fizetett ki tavaly az állam.
A brit piacot uraló Danone pedig gyorsan lejjebb is vitte néhány termék árát.
A helyzet rossz, de évtizedekkel ezelőtt még rosszabb volt.
Virágh Kitti édesanya szerette volna megtudni, miért kellett a legnépszerűbb csecsemőtápszerek állami támogatását csökkenteni, illetve az árukat megemelni. Novák Katalinhoz fordult kérdésével, akinek az irodája Virágh levelét a Belügyminisztériumhoz továbbította. Onnan júliusban érkezett egy meglehetősen kioktató hangnemben írt válasz.
Hidegháborús törvényt vet be a Biden-adminsztráció, hogy enyhítse a kialakult hiányt.
Egy Dubajban dolgozó magyar mixer bárok és vendégek híján a kisgyerekének kevert profi mozdulatokkal, zenére tápszert, az internet pedig pár hónap késéssel fel is kapta a videót.
A cseh édesanya 500 koronás büntetés kapott, a rendőrök duplaannyit fizettek az élelmiszerekért.
Az anya tápszert vitt magával az útra, ám az elfogyott, így ez tűnt az egyetlen megoldásnak a kicsi megnyugtatására.
Azt kérik, ne fogyasszák el az érintett terméket.
Ennek ellenére évente 820 ezer gyermek halálában játszik szerepet a szoptatás hiánya. Az Első 1000 Nap nevű népegészségügyi tájékoztató kampány célja, hogy a szülők és az orvostársadalom figyelmét a fogantatástól 2 éves korig tartó időszak fontosságára irányítsa.
A WHO el akart fogadni egy határozatot a szoptatás és az anyatej fontosságáról, az amerikai küldöttség viszont ezt meg próbálta akadályozni, a New York Times szerint az amerikai csecsemőtápszer-lobbi nyomására. Trump szerint az egész nem igaz, hiszen az Egyesült Államok egyértelműen támogatja a szoptatást, ugyanakkor nem kellene megtiltani a lehetőségét, hogy akinek szüksége van rá, az a tápszerekhez folyamodhasson.
A Föld lakossága 2030-ra eléri a 9 milliárdot. A tudományos prognózisok szerint 2022-re csak a haltenyésztésben három millió tonnányi takarmány fog hiányozni. De e takarmányforrások kimerülése a világ szárazföldi állattenyésztésére is vonatkozik, ez az üzletág ma 480 milliárd eurót mozgat évente.