Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#titkosszolgálatok

hvg360 Tiszóczi Roland

Szinte példátlan csalással vádolták a jachtja elsüllyedésekor éppen a felmentését ünneplő Mike Lynchet

Ki volt a Szicília partjainál elsüllyedt luxusjacht tulaja, Mike Lynch, aki éppen azt ünnepelte, hogy a bíróság több mint tíz év után felmentette a csalás és összeesküvés vádjai alól. Hogyan vált Lynchből Nagy-Britannia egyik legsikeresebb vállalkozója, hogyan került kapcsolatba a titkosszolgálatokkal, és miért hívták a brit Bill Gatesnek? Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.

hvg360 Dezső András

Új részletek az orosz hálózat elleni műveletből: Ferihegyen fordítottak vissza egy Belaruszból érkező nőt

A cseh titkosszolgálat által leleplezett, európai politikusokat befolyásoló orosz hálózat egyik figurája, Oleg Volosin felesége is részt vett volna azon a tavalyi konferencián, amelyet a Mi Hazánk szervezett a parlamentben európai szélsőjobboldali pártoknak. Ám amikor a nő Budapestre érkezett, a hatóságok visszafordították, az éjszakát egy fogdában töltötte – tudta meg a hvg360. A Fehéroroszországban élő műsorvezetőnő az amerikaiak ármánykodását sejtette a háttérben, és azt hangoztatta, hogy a magyar hatóságok jobban félnek tőle, mint Soros Györgytől, merthogy itt-tartózkodása alatt róla is szeretett volna filmet forgatni.

hvg360 Dezső András

Már a Fidesznek udvarol az a cseh párt, amelyet a kémelhárítás látókörébe került francia hozott össze a Mi Hazánkkal

Már nem a Mi Hazánkkal működne együtt, hanem a Fideszt tartja „prioritásnak” a cseh euroszkeptikus SPD párt, amely tavaly egy olyan budapesti konferencián vett részt, amelyet Toroczkai László pártja szervezett – és amelyre egy orosz befolyásolási hálózat felderítése során az európai titkosszolgálatok is felfigyeltek. A konferencián részt vevő cseh politikust az a francia Nicolas de Lamberterie hívta meg az eseményre, aki egy másik franciával együtt a kémelhárítás látókörébe került. És aki a Mi Hazánk munkatársaként aktivizálta magát, noha a párt állítja, a francia férfi nem tagja a Mi Hazánknak, formális kapcsolatban nem állnak vele.

Itthon Dezső András

Georg Spöttle múltjára kíváncsiak, de falakba ütköztek

Nem tekinti magát közszereplőnek a kormánymédiában is rendszeresen szereplő Georg Spöttle, így a kommunista rezsim titkosszolgálati iratait őrző levéltárban egyelőre nem lehet betekinteni az esetlegesen róla keletkezett dokumentumokba. Egyelőre Bogár László közgazdásszal, és egy oroszpártinak tartott, ismert külpolitikai újságíróval, Stier Gáborral kapcsolatban is falakba ütköztek azok a civilek, akik az érintettek múltjára kíváncsiak. Korábban ugyanígy hárított Nógrádi György, valamint a fideszes sajtó bulvárpápája, Ómolnár Miklós is.

hvg360 Dezső András

Dezső András: Ami kimaradt Rogán „szuper-titkosszolgálatának” szenzációs jelentéséből

A Rogán Antal irányítása alatt álló Nemzeti Információs Központ zseniálisan húzza elő a kalapból az embercsempészeket irányító tálib titkosszolgálatot azért, hogy az illegális migráció nemzetbiztonsági vetületét bemutassa. Csakhogy miközben az ehhez hasonló, újságcikkekből összeollózott titkosszolgálati jelentések készülnek, Magyarország azzal a Szerbiával csereberél államtitkokat, amelynek a rendőrsége és politikai elitje szorosan összefonódott a szervezett bűnözéssel, a rendőrsége a csempészekkel. Olyannyira súlyos a helyzet, hogy a szerb hírszerzés minap lemondott vezetőjét az amerikaiak a nyáron szankciós listára is tették. Vélemény.

hvg360 Dezső András

Az Orbán-kormány és a Kreml szent szövetsége

Közvetlenül a Kreml irányítása alatt áll és az orosz geopolitikai játszma fontos szereplője az a moszkvai székhelyű szervezet, amelynek az Orbán-kormány egyik államtitkára is tagja lett, akárcsak Hévíz fideszes polgármestere. Az orosz külügy ortodox csápjaként nyilvántartott szervezetet a Putyinnal baráti kapcsolatot ápoló egykori KGB-s kollégája, Szergej Sztyepasin irányítja, aki a kilencvenes években az orosz kémelhárítást igazgatta, volt az FSZB vezetője, belügyminiszter, de még kormányfő is. Az IPPO tagja az az ukrajnai inváziót támogató Kirill pátriárka is, akit az Európai Unió Orbán Viktor vétója miatt nem tudott szankciós listára tenni.

hvg360 Dezső András

A kémek háborúja Magyarországon is zajlik

Lengyelországban sorra buknak meg az orosz kémek, de Magyarországon és Ausztriában könnyebb dolguk van, Svájcban pedig többé-kevésbé tartani tudták a pozícióikat. A háború kitörése után a diplomáciai fedésre épülő orosz hírszerzést ugyanakkor alapvetően meggyengítették Európában, Moszkva válaszul a technológiai hírszerzését erősítette: megszaporodtak a kibertérben zajló műveletek is, ezek egy része a független magyar médiát is érintheti. Sok orosz árulhatott el titkokat a nyugati szolgálatoknak, ez megmagyarázná, miért buktak le olyan illegális kémek, akik a háború előtt akadálytalanul tudtak dolgozni.