#timothy_Garton_Ash
Timothy Garton Ash: Orbán a saját jóléte és hatalma miatt nem érzi, hogy veszélyes útra tévedt
Ha Ukrajna vereséget szenvedne, Magyarországnak olyan szomszédja lenne, amely a kudarcért a Nyugatot és Magyarországot hibáztatná – ezért érvel Timothy Garton Ash brit történész a háborúban álló ország biztonságának garantálása és uniós tagsága mellett. Az Oxfordi Egyetem professzora szerint Magyarország már nem demokrácia.
Timothy Garton Ash: Ébresztő, mert Európa ismét veszélyben van!
Az oxfordi tudós szerint Európának addig kell felébrednie a jobboldali, populista álomból, ameddig nem késő.
Timothy Garton Ash: Mi lesz veled, Nagy Németország?
Hans Fallada híres regényének címére (<em>Kleiner Mann – was nun? / Mi lesz veled, emberke?)</em> utal a nagy tekintélyű brit elemző, amikor azt zongorázza végig, merre kell(ene) haladnia Európa vezető hatalmának, amely egymaga képtelen ugyan változtatni a földrész égető kérdésein, de nélküle nem történhet semmi.
Timothy Garton Ash: Lengyelország példáján látszik, mi jöhet Amerikában Trump második elnöksége után
Zajlik Lengyelországban a PiS egykori erődjeinek kipucolása, Timothy Garton Ash szerint pedig herkulesi feladatot kell végrehajtaniuk Donald Tuskéknak.
Timothy Garton Ash: Hosszú háború várható Ukrajnában
Ukrajnának és Európának is kulcsfontosságú döntéseket kell meghoznia, mondja az Oxfordi Egyetem neves Európa-szakértő professzora a Financial Timesban.
Timothy Garton Ash: Nem országok Európa-ellenesek, hanem a kormányaik
Timothy Garton Ash szerint nem megoldás a lázongó uniós tagállamok megfékezésére a többsávos Európai Unió létrehozása.
Nemzetközi lapszemle: Már az osztrák szélsőjobb vezére sem áradozik Orbán menekültpolitikájáról
Bécs szigorít a határőrizeten a magyar embercsempész-amnesztia miatt, Gideon Rachman Zelenszkij G7-es sikeréről és felelősségéről, Timothy Garton Ash Európa csökkenő súlyáról, Bernard-Henri Lévy pedig arról ír, hogy Ukrajna vegye át Oroszország helyét a Biztonsági Tanácsban. A magány és a depresszió feladja a leckét a gazdag országoknak. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Nemzetközi lapszemle: Veszélyes az ukrán tavaszi offenzíva körüli felhajtás
Putyin B tervének célja az A terv kudarcának elleplezése. A történelem fintora lenne Ausztria orbanizálódása. A Nyugat téved, ha azt gondolja, hogy az új rend a demokráciák és a tekintélyuralmak csatáját jelenti. Kémkedéssel vádolnak amerikai cégeket Kínában. Válogatás világlapok írásaiból.
Nemzetközi lapszemle: Trump megvádolva, de mi jön most?
Politikai játszmák kereszttüzében a volt amerikai elnök elleni vádemelés. Orbán kimazsolázza az uniós tagságot. Timothy Garton Ash emlékezteti Európát a kihívásokra. A tekintélyuralom kiépítésének már bevált forgatókönyve van. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Timothy Garton Ash: Ha Berlin tényleg tanult a történelemből, akkor ad Leopárdokat Ukrajnának
Elemzésében a történész azt írja, Németországnak most azon a népen kell segítenie, akiket Sztálin és Hitler is a legdurvábban sanyargatott.
Timothy Garton Ash: A békét leginkább az hozza el, ha a világ segít Ukrajnának megnyerni a háborút
A neves európai elemző, az Oxfordi Egyetem professzora úgy látja a Guardianben megjelent legújabb kommentárjában, hogy eljön még a béketárgyalások ideje, ám minden eddiginél súlyosabb tévedés, ha valaki most sürgeti a megállapodást a Kremllel.