Az Ötös számú vágóhíd és a komplett Trónok harca is tiltólistán van a floridai iskolákban
De a Harcosok Klubja és a Gépnarancs is.
De a Harcosok Klubja és a Gépnarancs is.
Az eszközök tiltása helyett integrálni kéne őket – így reagált négy diákszervezet arra a kormányzati tervre, hogy alapvetően kitiltanák a tanórákról az okoseszközöket, ideértve a mobilokat is.
Szinte börtön-jellegű szigorítás jön az iskolákban és kollégiumokban szeptembertől. Elkészült a kormány listája a tiltott tárgyakról: energiaitalt ugyanúgy tilos lesz bevinni a diáknak, mint a kést vagy fegyvert, az okosórákat és mobilokat pedig egész napra elzárnák.
Ezt a műsorvezető a műsorában ismerte el, akkor, amikor épp az így kirakott színész volt a vendége.
Ungár Péter tette fel a kérdést, a válasz nem egyértelmű.
A The Washington Post értesülései szerint egyelőre nem született döntés a Honor sorsáról, a végső szót Joe Biden mondhatja ki.
A Xiaomi az amerikai kormány korábbi döntését a bíróságon megtámadva érte el, hogy ne tekintsenek a vállalatra a kínai hadsereg által befolyásolt cégként.
A Bloomberg értesülései szerint az amerikai kormány beleegyezett abba, hogy levegye a tiltólistájáról a Xiaomit.
Hetente átlagosan egy új szer bukkant fel az európai piacon az elmúlt három évben.
Az amerikai befektetőknek novemberig ki kellene vonniuk a pénzüket a Xiaomiból. A cég szerint azonnali és helyrehozhatatlan károkat okoz, hogy az Egyesült Államok tiltólistára tette a vállalatot.
Újabb kilenc kínai cég, köztük a Xiaomi is felkerült az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumának tiltólistájára. Az ezen szereplő vállalatokba nem fektethetnek be amerikaiak. Ezzel a feltörekvőben lévő mobilgyártó a Huawei sorsára juthat.
Leginkább a lehallgatást-megfigyelést segítő cégekről van szó.