Turi György: „Előfordulhatott, hogy rákoppintottam a kezére, akár a fejére is”
Az úszóedző állítja: soha nem ütötte meg Cseh Lászlót.
Az úszóedző állítja: soha nem ütötte meg Cseh Lászlót.
Egy minapi Márki-Zay Péter-interjú nyomán újra fellángolt a vita a gyereknevelésben alkalmazható testi fenyítésről. Ha azt gondolnánk, hogy a „fekete pedagógia” nézeteit már rég elfeledtük, nagyot tévedünk. Bár a törvény tiltja, elfogadott nevelési eszközként tekintünk ma is egy-egy pofonra vagy fenékre verésre.
Egy testületi ülésen, a helyi pedagógusok dicsérete kapcsán szólta el magát Babák Mihály. Nem először.
A mulatós zenész úgy véli, tarthatatlan az az állapot, ami mostanában az iskolákban van.
Időnként előkerül a közbeszédben, hogy nem baj, ha időnként megütjük a gyereket fegyelmezési célból. Most épp Márki-Zay Péter fejtette ezt ki, de korábban Orbán Viktornak is tetszett volna egy ilyen passzus a köznevelési törvényben. Gyurkó Szilvia gyermekjogi szakértő kifakadt Márki-Zay Péterre.
„Mindig nagyon fontos volt, hogy a gyerekek szót fogadjanak” – mondta Hódmezővásárhely polgármestere. Majd hozzátette, ahogy nőnek a gyerekek, kikopik a testi fenyítés.
Több halálos kimenetelű bántalmazás után a japán országgyűlés törvénymódosítással tiltotta meg a kiskorúak nevelő célzatú testi fenyítését.
Nem találták bűnösnek a nyíregyházi középiskolai matektanárt, a bírák szerint tettével nem akart fájdalmat okozni.
Az egészen biztos, hogy egy kisgyermek megütésének az égadta világon semmi haszna sincs – véli F. Lassú Zsuzsa pszichológus.
A strasbourgi székhelyű Európa Tanács elmarasztalta Franciaországot, amiért nem tiltja egyértelműen a gyermekek testi fenyegetését. Az Európa Tanács 47 tagállama közül 27 országban, köztük Magyarországon is, a jog egyértelműen tiltja a gyermekek testi fenyítését.
Az ország olimpiai bizottsága kivizsgálja az ügyet. Az utóbbi időben több botrány is megrázta a japán dzsúdót.
Megvalósíthatatlannak, megbélyegzőnek és értelmetlennek tartják az oktatásban dolgozók azt a tervezetet, amely rendőrökkel és iskolaőrökkel szorítaná vissza az iskolakerülők számát és az iskolai erőszakot. Az őrök - ha szükséges - testi fenyítést is alkalmazhatnának, ez azonban szembemegy többek között a köznevelési törvényben foglaltakkal is.