A haditengerészettel védi Észtország a megmaradt tenger alatti elektromos kábelét
Az észt külügyminiszter szerint olyan gyakorivá váltak az efféle rongálások, hogy azokat nehéz balesetnek gondolni.
Az észt külügyminiszter szerint olyan gyakorivá váltak az efféle rongálások, hogy azokat nehéz balesetnek gondolni.
A hatóságok vizsgálják, mi történt pontosan.
Nem valószínű, hogy az Oroszországból műtrágyát szállító Ji Peng 3 kapitánya ezt ne vette volna észre.
Boris Pistorius német védelmi miniszter szerint biztos információval ugyan nem rendelkeznek, de a jelek arra mutatnak, hogy szándékosan tépték fel a tengerfenéken futó kábeleket.
A Litvániát és Svédországot összekötő internetkábel is elszakadt, ami már a második ilyen eset a térségben. A német és a finn hatóságok szabotázsra gyanakodnak.
Nem ez az első eset, hogy a hajó olyan területen cirkált, ahol <strong>kritikus infrastruktúr</strong>a nyugszik a tengerfenéken.
12 ezer hektáron épül napelemfarm Ausztrália északi részén, az ott megtermelt áramból pedig jut a 4300 km-re lévő Szingapúrnak is. A gigaprojekt felteheti a régiót az energetikai világtérképre.
Szicíliában jelentős mennyiségű zöldenergia termelhető meg, amit el kell juttatni az olasz félszigetre. A szakemberek ezt tenger alatti kábelekkel oldhatják meg, ehhez pedig egy rekordra is szükség van.
Soká tart és drága, de megvannak a módszerek a szereléshez víz alatt és víz fölött. Csakhogy közben a rongálásra is felkészültek a nagyhatalmak.
A megújuló energiaforrások víz alatti kábelei magukhoz vonzzák a nagy tarisznyarákokat, és veszélyes biológiai változásokat idéznek elő a szervezetükben – állapította meg egy skóciai kutatás.