Három végrehajtás is indult a tatárjárásról szóló film gyártója ellen
Az Átlátszó szerint a stábtagok még mindig várnak a pénzükre.
Az Átlátszó szerint a stábtagok még mindig várnak a pénzükre.
A nagyrészt Szilvásváradon forgatott 1242 A Nyugat kapujában című film a tervek szerint májusban kerül mozikba.
Az alvállalkozók közül többen drasztikus lépéseket fontolgatnak, ha nem kapják meg a pénzüket.
A Mongol invázió Európa ellen (1236-1242) című tanulmánykötet számos kérdésben is újat tud mondani a leginkább tatárjárásként emlegetett történelmi eseményről.
Eric Roberts is játszik az 1242 – A Nyugat kapujában című, magyar–mongol–ausztrál–angol koprodukcióban, amelynek a gyártására nem olyan rég a Nemzeti Filmintézet újabb egymilliárd forintot ítélt meg.
Megduplázták a támogatást, ezzel az utóbbi évek egyik legdrágább történelmi filmes produkciója lett így az 1242 – A Nyugat kapujában.
A Közép-európai Filmiroda Kft. alapítói között tavasszal még Rogán Antal miniszter harmadik feleségének az apja, Obrusánszky Zsolt is ott volt, ő mostanra távozott a cégtől.
A színész azért bukhatta el a szerepet, mert az Egyesült Királyságban büntetőeljárást indítottak ellene zaklatás miatt.
Főgonosz lesz a színész, akivel a zaklatási botránya óta senki nem dolgozik.
Nemcsak a tatárjárás borzalmait, hanem az Árpád-kori Magyarországról alkotott képünket is újraírják azok a régészeti leletek, amelyekre tíz évvel ezelőtt, szinte véletlenül bukkantak a bugaci pusztában. Az erdő egyik sarka lemeztelenített, kivégzett gyermekek csontvázait, a másik egy hihetetlenül gazdag középkori monostor és a köré épült város nyomait rejti. Az ő sorsukról, a település virágkoráról és az ásatásról Rosta Szabolcs, a kecskeméti Katona József Múzeum igazgatója beszélt a hvg.hu-nak.
A magyar történelem egyik legszomorúbb csatája helyén pazar emlékhelyet alakítottak ki 1991-ben, ám annak évek óta nincs igazi gazdája. Ma ”Életveszély!”-táblák figyelmeztetik az arra tévedőket. Úgy tudjuk, most van esély és pénz is a rekonstrukcióra.
Tatárjárás kori kincseket találtak a napokban a Kecskeméti Katona József Múzeum munkatársai Kiskunmajsa közelében. Ezüstpénzekre, gyűrűkre és más ékszerekre bukkantak. Több megégett emberi csont is előkerült a földből.