Már több mint 300 tanár csatlakozott az emelt szintű érettségi bojkottjához
Az ötletgazda a tatai Eötvös József Gimnázium volt, január végén jelentették be, hogy 32 tanár választotta a tiltakozásnak ezt a formáját.
Az ötletgazda a tatai Eötvös József Gimnázium volt, január végén jelentették be, hogy 32 tanár választotta a tiltakozásnak ezt a formáját.
Üzenet egykori iskolámba címmel fejtette ki véleményét az író-filozófus a magyar közoktatás helyzetéről, a tanárok és diákok lázadásáról és a Pintér Sándor-féle rendteremtésről. „Hogy ha a jogaikat védelmező pedagógusokat önök tönkretehetik, mi viszont kifizethetjük az elmaradt járandóságukat, hogy mégis taníthassák a gyermekeinket – akkor mi szükség van önökre?” – teszi fel többek közt a kérdést.
A filozófus biztató jelnek látja a mostani tanár-diák tüntetéseket, és nem gondolja, hogy az „csak az ellenzék és a széplelkek” akciója lenne. Szerinte a maradék 8-9 millió ember is tesz lépéseket a jobb élet irányába.
A színész arról is beszélt, igenis van köze a színészeknek is a politikához, például mert egy politikus dönt arról, mi lesz az oktatással, bár lehet a Rákay Philip filmjében keresett pénzből keresni egy jó magániskolát.
A rendező szerint a hallgató tanárok szégyene és rettegése rákot okoz, rabszolgává tesz, és az ilyen oktatók végül mások ellenségévé válnak.
A tiltakozás a jövő héten is folytatódik, hétfőn több iskolában tanítási szünet lesz.
Az erre fordított összeget a szülők "az utolsó fillérig vissza fogják perelni" – hangzott el az RTL Híradóban.
Az író-tévés újra kiált a tanárok mellett.
A miskolci Herman Ottó Gimnázium tanárai álltak korcsoport szerinti oszlopokba.
Ne üsse bele az orrát az oktatási ügyekbe – hivatalnoknyelvről lefordítva körülbelül ezt írta a Belső-Pesti Tankerület szakmai vezetője a terézvárosi polgármesternek, aki találkozót kezdeményezett vele a Kölcsey tanárai és diákjai ügyében.
A miskolci Herman Ottó Gimnázium keddi akciójáról posztolt egy videót a Facebookon Geszti Péter, ahol a diákok, tanárok a Dés Lászlóval közösen írt Mi vagyunk a Grund című dalát éneklik. A szövegíró egyben elmagyarázza, miért is kell kiállni a tanárokért.