Tizenkét évesen hagyta ott az iskolát, 80 fölött visszaült a padba
A görög férfi diáktársai az unokái lehetnének.
A görög férfi diáktársai az unokái lehetnének.
Nem megy olyan jól a matek? Úgy tűnik, nem mindegy egy tanuló társadalmi-gazdasági háttere, legalábbis bizonyos matematikai feladatok megoldása során. Holland kutatók több mint ötmillió alsó és felső tagozatos tanuló eredményeinek elemzése után jutottak erre a következtetésre.
Az élethosszig tartó tanulásnak gyorsan és rugalmasan változó, de nem túl kedvelt formája a felsőfokú szakirányú továbbképzés. Szinte minden egyetem indít ilyen képzést.
A Readingi Egyetem kutatói az oktatók tudta nélkül azt tesztelték, mennyire ismernék fel a mesterséges intelligencia által generált beadandó dolgozatokat. Az eredmény ijesztő.
Az amerikai Emory Egyetem két hallgatója egy olyan mesterséges intelligenciát fejlesztett, ami segíti a tanulók felkészülését a vizsgákra. Az ötletről az egyetem is tudott, támogatta is azt, majd jött a nem várt fordulat.
Meglepő, de diákelmére idősebb korban is szert tehet, nem is akárhogyan.<br>
Már az elején el van rontva a matematikaoktatás, ezért görcsölnek sokan a tárgytól, holott több játékkal, kézzelfogható, reális helyzetekre épülő feladatokkal meg lehetne szerettetni a diákokkal – állítja a tavaly Rátz Tanár Úr-életműdíjjal kitüntetett, idén 60 éves szegedi szakember, aki beszél szerencsejáték-oktatásról, szétszakadó országról és feladatmegoldó applikációkról is.
Folytatja a kormány a laptopprogramot.
A brit oktatási minisztérium egy 13 oldalas útmutatást adott ki az iskoláknak, hogy milyen módon érhetik el, hogy a diákok ne használják a telefonjukat az intézményben. A tanároknak sem szabad a telefonjukat használni, kivéve ha az a feladatuk ellátásához szükséges.
Erősebb agyi összeköttetéseket eredményez a kézírás, mint a gépelés – mutat rá a Norvég Tudományos Műszaki Egyetem vizsgálata.
Budapest IX. kerületében adta át legújabb digitális tantermét a Vodafone, melynek reményei szerint a speciálisan felszerelt terem 600 diák digitális képzéséhez fog hozzájárulni. A legújabbal együtt immár 28 digitális tanterem található az országban.
Pang Pha, a berlini állatkert ázsiai elefántja a tudósok előtt is bebizonyította, mennyire intelligens. Az állat megfigyelte, hogyan pucolja meg a banánt az ember, azóta pedig ő is így tesz. Legalábbis időnként.