31 perccel előre 83%-os pontossággal jelzi pitvarfibrillációt egy új rendszer
Fél órával a pitvarfibrilláció bekövetkezte előtt jelezheti a problémát egy új, mesterséges intelligenciára épülő fejlesztés.
Fél órával a pitvarfibrilláció bekövetkezte előtt jelezheti a problémát egy új, mesterséges intelligenciára épülő fejlesztés.
Az Oxfordi Egyetem kutatói 20 millió beteg adatait nézték át, és kiderült, a koronavírus elleni védőoltás beadásának igen komoly járulékos egészségügyi előnyei lehetnek.
A szívelégtelenség a felnőtt népesség két százalékánál jelentkezik, ennek megfelelően világszerte hozzávetőlegesen 64 millió, az Európai Unióban 15 millió, hazánkban pedig 200 ezer embert érint. Ugyanakkor a betegség közel sem annyira közismert, mint más hasonlóan halálos kórképek. Pedig egy nemrég közzétett nemzetközi tanulmány szerint több mint 10 százalék a szívelégtelenségben szenvedők egyéves halálozási aránya – veszélyesebb, mint néhány gyakoribb ráktípus. De vajon mit jelent pontosan, ha valaki szívelégtelenségben szenved, mik a tünetei, hogyan diagnosztizálható, létezik rá modern terápia?
Gálvölgyi már a fellépesekről beszél.
A hagyományos tizenkét elvezetésből egy is elég volt a kutatóknak, hogy kiszűrjék a szívelégtelenségre utaló EKG-jeleket.
Egy órán át küzdöttek az életéért a mentősök, de már nem tudtak rajta segíteni.
A megfelelő mennyiségű folyadékbevitel csökkentheti a szívelégtelenség kialakulásának kockázatát a legfrissebb felmérések szerint. Az azonban nem mindegy, mennyi is a megfelelő mennyiség.
Már napi egy kis pohár alkohol fogyasztása is növeli a pitvarfibrilláció kockázatát egy német tanulmány szerint, amelyet a European Heart Journal szakfolyóiratban publikáltak szerdán.
A korábbi olasz kormányfőt szívelégtelenség miatt kezelték Monacóban.
Magyarországon nagyjából 200 ezer embert érint a szívelégtelenség, amelynek korai felismerése Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora szerint életeket menthet.
Mesterséges intelligencia segíti a szívelégtelenségben szenvedő betegek kockázatbecslését, a rizikóbecslő rendszer a betegek klinikai adatai alapján nyújt segítséget a kezelőorvosnak a magasabb halálozási kockázattal bíró szívelégtelen betegek azonosításában.
Sok mindent összefüggésbe hoztak már a szív egészségével, és egy tíz évig tartó koreai kutatás a fogmosást is a listához adta.