Felvásárlási lázban ég az amerikai szénhidrogénbiznisz, szakértők a palakorszak új fejezetét jövendölik
Felpörögtek az egyesülések az amerikai palaolajszektorban. Az USA csúcsot dönt a termeléssel, ám ez nem jelent alacsonyabb árakat.
Felpörögtek az egyesülések az amerikai palaolajszektorban. Az USA csúcsot dönt a termeléssel, ám ez nem jelent alacsonyabb árakat.
Komoly földtani kockázattal is járhat az, hogy Magyarország próbál függetlenedni az importált energiától, és helyben termeli ki a nyersanyagokat. Okozhat-e hosszú távon ez a törekvés erős földrengéseket, és egyáltalán, mennyire van kitéve az ország a természeti katasztrófának? Szakemberek segítségével vettük végig, hogy pontosan mi áll a hazai földrengésekről szóló hírek hátterében, hogyan értelmezzük a magnitúdó és a rengésfészek mélységére vonatkozó értékeket és arra is kerestük a választ, hogy miért érezzük azt, hogy hirtelen megsokszorozódott a földmozgások száma.
Az állam adóbevételeinek mintegy felét az olaj- és gázszektor adja Oroszországban.
Évek óta sejtették, de tavaly ősszel be is bizonyosodott, hogy szennyezett a talaj Budakalász központjában az egykori textilgyár területén. A szennyezés nehezíti az egykori ipari terület hasznosítását, de problémát jelenthet a Szentendrei Regionális Déli Vízbázis számára is. A helyzet pontos felmérése és rendezése meghaladja a kisváros anyagi lehetőségeit.
Eltűnik a műanyag a dán játékgyártó termékeiből, a helyüket pedig szénhidrogénmentes alapanyagokkal töltik fel. A Lego nagyot változik – ígérik.
Leállt a Magyarországra is szállító orosz gázolajvezeték ukrajnai szakaszának működése. Nem kell aggódni, földgáz továbbra is jön, ám nehéz elvonatkoztatni a vezeték leállását a jelenlegi ukrán-orosz konfliktustól. Több érvet és magyarázatot is fel lehet hozni a mellett, hogy tényleg elzárnák az oroszok a földgázt, és a mellett is, hogy nem, ám az idő úgy fest, inkább nekik dolgozik, és Vlagyimir Putyin előbb vagy utóbb, de tényleg ráteszi a kezét a gázcsapokra.
Válságstábot hív össze a brit energiaminisztérium, mert tavaly több mint 14 százalékkal esett a szénhidrogén-termelés az országban az új beruházások ellenére. Ez különösen azért aggasztó, mert az Egyesült Királyság energiaszektora főleg az olajra és a földgázra támaszkodik és a szektor jelentős bevételi forrást jelent az állam számára.
A lengyel PKN Orlen ukrajnai szénhidrogén-lelőhelyek felkutatására és az ehhez kapcsolódó kitermelési munkálatokra kiterjedő együttműködési megállapodást írt alá az ukrán környezetvédelmi minisztériummal - adta hírül közleményében a vállalat.
A tőzsdén szereplő vállalatok közül tavaly is az orosz Rosneft volt a legnagyobb szénhidrogén-készlet tulajdonosa a világon.
A Szaturnusz kísérőjén, a Titán holdon amerikai kutatók ködöt észleltek. Ebből arra a következtetésre jutottak, hogy az égitesten a folyékony anyaggal megtöltött tavak nem (csak) etánt, hanem metánt is tartalmaznak - írja a National Geographic.
A legnagyobb probléma a mai Magyarországon nem gazdasági, hanem erkölcsi – fejtette ki a Fidesz-közeli Nézőpont Intézet Alapítvány által jegyzett konferencián Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója. Szerinte az ország vagy változtat, vagy teljesen ellehetetlenül.