500 000 embernek lesz elég teljes évre az áram, amit egy 147 turbinás szélfarmon termelnek majd Svédországban
A Svédországba megálmodott, Skidbladner nevű szélfarmon összesen 147 turbina termelné az elektromos áramot.
A Svédországba megálmodott, Skidbladner nevű szélfarmon összesen 147 turbina termelné az elektromos áramot.
A Bloomberg szakértői nagy európai cégek Nagy-Britanniában működő szélfarmjainak számláit vizsgálták meg, kiderült: a fogyasztók sokkal kevesebb energiát használtak fel, mint amennyiért fizettek.
Összesen 1 GW energiát lesz képes előállítani egy, a csernobili lezárt zóna területére tervezett szélerőműpark. A projektnek vannak buktatói, de ha sikerül, annak szimbolikus jelentése is lehet a nukleáris katasztrófa utóhatásait elszenvedő területen.
Megállapodást kötött egymással a romániai Hidroelectrica és az emirátusokbeli Masdar energetikai cég arról, hogy tengeri szélfarmokat és vízi napelemparkokat építsenek Romániában
A brit partoktól 89 kilométerre telepítették a Hornsea 2 szélfarmot, ami 1,3 GW energiát képes termelni.
Látványos videót posztolt az amerikai szélenergia szövetség az észak-dakotai 200 MW kapacitású Courtenay szélfarm megépítéséről, amelyet tavaly év végén adott át az Excel Energy társaság.
Az Északi-tenger Dogger-pad nevű területén egy mesterséges szigetet és több száz szélerőművet építenének fel, ami Dánia, Anglia, Norvégia, Németország és Hollandia számára biztosítana tiszta energiaforrást.
Texasban, Dorothy hazájában, Kansansban és még négy amerikai államban is több mint 10 millió dollárt fizettek tavaly a szélfarmok üzemeltetői azoknak a farmereknek, akiknek a földjére a platformjaik épültek. Amerika-szerte csak most kezd tudatosulni: hogy ezek a bérleti összegek a legtöbb esetben az alacsonyabb anyagi szinten élő területeken jelentkeznek, és sok esetben a földtulajdonosok életben maradását jelentik.
280 MW teljesítményű szélturbinapark megépítésére, illetve üzembe állítására adott megrendelést az amerikai Westar Energy. Az első szélturbinák beüzemelése már nyáron elkezdődik, de a kansasiaknak 2017 elejéig várniuk kell a spearville-i szélerőmű hálózatra kapcsolására.
A skótok egy tengerre telepített szélerőművel közel 20 ezer háztartás éves energiafogyasztását tudják majd fedezni.
Még az is lehet, hogy hamarosan a Facebook több szélenergiát hasznosít majd, mint amire hazánk képes, miután a social networking globálcég bejelentette: az olaj hazájában, Texasban beszáll egy egymilliárd dolláros, igazán combos méretű szélerőműpark létesítésébe.
Amerikában is energiaforradalom zajlik: az áramtermelő kapacitást összegző lista éléről letaszították a széntüzelésű erőműveket. Újból meg jórészt csak szeles és napos épül.