Kína nyilvános szégyenfalat hoz létre azoknak a vállalatoknak, amelyek folyamatosan szennyezik a környezetet
Kína a nyilvános megszégyenítéstől sem riad vissza, ha a bolygó sorsáról van szó.
Kína a nyilvános megszégyenítéstől sem riad vissza, ha a bolygó sorsáról van szó.
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint a tanár nem sértett jogszabályt, nem érheti retorzió. A Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatalnál viszont úgy vélik, hogy igenis munkaidőben nyilatkozott, és az iskolát csak az igazgató képviselhette volna.
Több ombudsman szerint is jogellenes a komáromi iskola szégyenfala, és a tanároknak sem tetszik a megszégyenítő gyakorlat. Az iskolát felügyelő hivatal szerint többet nem lesznek rajta személyes adatok.
Nem tartja megfelelőnek Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke, hogy az önkormányzatok az interneten helyezik el adósaik listáját - írja hétfői számában a Magyar Nemzet.
Kreatív adósságbehajtási módszer, amikor a notórius adóst mindenhová egy szendvicsember (a behajtó cég embere) követi, ruháján felirattal: „Az előttem lévő öltönyös úr 10 millióval lóg nekünk!” A sáros ügyfél kocsiját hasonló felirattal dekorált autó követi mindenhová, a háza előtti közterületre is ilyen transzparenst feszítenek ki. A módszer pszichológiája, hogy a szégyen nagyobb kényszerítő erő, mint a börtön. Ugyanilyen elven működik a hódmezővásárhelyi önkormányzat segélyekkel visszaélőket negatív hírnévhez juttató internetes pellengérje is. Pozitívan hat-e a nyilvánosság ereje a normaszegőkre? Egyáltalán, szabad-e ilyet alkalmazni? Cikkíró ennek apropóján fejti ki véleményét.