A videojátékok a szem károsodásához vezethetnek, de tehetünk ellene
Szemszárazság, rövidlátás, alvásproblémák – csak néhány következménye a képernyők előtt töltött túl sok időnek. Mit tehetünk?
Szemszárazság, rövidlátás, alvásproblémák – csak néhány következménye a képernyők előtt töltött túl sok időnek. Mit tehetünk?
Egy új kutatás szerint nem lehetetlen feladat mozgásra rábírni a fiatal játékosokat, csak olyan mozgásformát kell választani, amely az online térben végzett szórakozáshoz is kapcsolódik, hasonlít rá.
A mai kisgyerekes szülőknek nemcsak az okoz fejfájást, hogy mennyi időt töltenek a gyerekeik a számítógéppel és a telefonnal, hanem hogy a folyamatosan nethez kapcsolódó eszközökön veszélyeknek vannak kitéve. Emiatt a szülők harmada igyekszik csökkenteni a gyerekek online töltött idejét és így próbálják megvédeni gyerekeiket az online világ kockázataitól. A Kaspersky Lab kiberbiztonsági cég szakértői szerint ugyanakkor vannak más lehetőségek is, amelyek segítenek a fenyegetettség csökkentésében, miközben nem zárják ki a gyerekeket a net hasznos, adott esetben készségfejlesztő részeiről.
A virtuális valóság átélésére használható két legnépszerűbb szemüvegre egy olyan program is elérhető, amellyel a számítógépünk használata új világba repít minket.
A mozgás nemcsak egészséges, de fejleszti az idegrendszert és végső soron okosabbá is tesz – állítja Sápi Natália mozgásterapeuta. Tapasztalatai alapján azt vallja, aki mozog, abból érettebb és színesebb egyéniség válhat. A hvg.hu-nak beszélt a hintaszék öngyógyító hatásáról, a kikapcsolt tévét egy órán át még bámuló gyerekről, és arra is választ kapunk, mit tehet a szülő, aki fejleszteni szeretné gyereke idegrendszerét, és elkerülné, hogy szenvedés legyen az iskola.
A TechCorner tíz olyan dolgot gyűjtött össze, melyek a számítógéppel és annak használatával összefüggve sokaknak napi szinten okoznak bosszúsásot.
A Time magazin egészséggel foglalkozó weboldala szerint egy újabb tanulmány kimutatta, hogy a fiatalokra és a...