Az Európai Bizottság álláspontja szerint a magyar szuverenitásvédelmi törvény egyes rendelkezései ellentétesek az uniós joggal, ezért megindították az ilyen esetekben alkalmazható eljárást.
Kedvére hazaárulózhatja és listázhatja az ellenzéket, és akár elhunytakat is szuverenitási kockázatnak minősíthet majd Lánczi Tamás, ha következetes lesz önmagához.
A Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke szerint fő feladatuk, hogy a nyári választások előtt megfogják a külföldi befolyásolási kísérleteket. A hogyan viszont nem világos, hiszen a hivatal nem hatóság, nem nyomozni fognak, csak vizsgálódni.
Sorozatunkhoz öt írót kértünk fel: öt kulcsszót felhasználva írjanak arról, miként élték meg az elmúlt hetet. Ez egy rendhagyó írás, az év összefoglalója, amihez Karafiáth Orsolyának ebből a készletből kellett ihletet merítenie: sikertornyok, illibri, végítélet, kávétó, pöröly.
A legnagyobb európai lapok a magyar EU-s pénzek sorsát taglalják. Szó esik arról is, hogy mekkora politikai kudarcot jelentene Ursula von der Leyennek, ha ezt a bizonyos 10 milliárd eurót valóban felszabadítanák. Több nagy európai országban is kétséges Ukrajna EU-s tagfelvételének támogatottsága, írja a Times. Ugyancsak Ukrajna felvételének lehetséges hatásáról ír a Guardian cikke is. Az osztrák Der Standard a szuverenitásvédelmi törvényről szól. A Wall Street Journal szerzője az izraeli helyzetről számol be. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.
Ha Novák Katalin is úgy akarja, februártól működhet a Szuverenitásvédelmi Hivatal, ami lehet, hogy nem lesz több, mint politikai furkósbot a Fidesz vagy a kormány érdekeinek szolgálatában.
Gyakorlatilag leválthatatlanná tennék a regnáló kormánypártokat azok a törvényjavaslatok, amelyek a parlament előtt fekszenek. Az ellenzék eszköztelen ennek megakadályozásában, és képtelen ellensúlyozni a kormánypropaganda százmilliárdjaival megtámogatott Fidesz–KDNP-kampányt.
Az utóbbi hetek jogalkotási nagyüzeméből minden is napirendre kerül a Törvényalkotási Bizottság csütörtöki ülésén. Tárgyalják például a Fidesz “szuverenitásvédelmi” csomagját, a Rogán-féle digitális államról, a vendégmunkásokról szóló és a Mi Hazánk választási szabályokat átíró javaslatát, a kormány Alaptörvény-módosítását és a kabinetszerkezet átalakítását.
A hazai médiapiac független szereplői a jól ismert helyzet miatt alternatív bevételi forrásokat kerestek az utóbbi években. Ezek egy része körül is vizsgálódhat a szuverenitásvédelmi hatóság, írja szerzőnk. Vélemény.
Kénye-kedve szerint turkálhat a pártok, civil szervezetek, cégek és akár magánszemélyek iratai, adatai közt is a Szuverenitásvédelmi Hivatal. Jogorvoslat nincs. A törvény a Fidesz saját pártalapítványát is sújthatná, amely hosszú évekre visszamenőleg kapott külföldi támogatásokat.