Mi az előítélet, és hogyan fejti ki hatását?
Az előítélet az emberi világban tapasztalható egyik leggyakoribb és legaggasztóbb jelenség, mégis keveset tudunk róla. Részlet Elliot és Joshua Aronson A társas lény című könyvéből.
Az előítélet az emberi világban tapasztalható egyik leggyakoribb és legaggasztóbb jelenség, mégis keveset tudunk róla. Részlet Elliot és Joshua Aronson A társas lény című könyvéből.
Az előítéletek hátterében gyakran gazdasági és politikai erők, vagy épp az áthelyezett agresszió állhat. Részlet Elliot és Joshua Aronson A társas lény című könyvéből.
A színész Leonard Bernstein alakítja egy életrajzi filmben, de a megjelenése komoly vitákat gerjesztett.
Egy német oktatási szövegben szerepel egy fiktív lengyel anya, aki "hívő katolikusként gyűlöli a melegeket", és kitagadná a fiát, ha elmondaná neki, hogy meleg. A németországi lengyel nagykövet szerint az oktatási anyag "lengyelellenes sztereotípiákat és káros általánosításokat termel újra".
A műsor célja, hogy lerombolja a nőket övező sztereotípiákat.
Előszeretettel címkézzük a generációkat, megfeledkezve arról, hogy ami mindenkire igaz, az talán senkire sem. Pláne nem abban a formában, ahogy mantraszerűen ismételgetjük magyarázatként az összes problémára.
Sok szakmában tűnik szinte elképzelhetetlennek, hogy nő űzze, és számos olyan szakma is van, amit csak nőkkel tudunk elképzelni. Pedig időnként kifejezetten előnyös, ha „férfias” szakmában nők, illetve „nőies” szakmában férfiak dolgoznak.
Egy inkább szórakoztató, mint informatív kisfilm került fel a Der Schulte Facebook-oldalra.
Egy nőt bármikor félbe lehet szakítani, hogy igent mondjon.
Nem túl hízelgő, amit a japánok gondolnak rólunk, de még mindig jobban jártunk a lengyeleknél és a németeknél.
A romákkal szembeni rasszizmus már évszázadok óta a szocializáció része. De nem vagyunk elfogadóbbak, ha a nemi orientációkról van szó – a „csinálják a négy fal között” egyfajta szlogenje lett a magyar homofóbiának. Ám mi van, ha valakit mind a két oldalról ér támadás?
A legtöbb ember rendelkezik legalább egy világmegváltó ötlettel, de ezek többsége soha nem valósul meg, pedig egy vállalkozás indítása talán soha nem volt olyan egyszerű, mint napjainkban. De akkor miért nem válnak valóra ezek az ötletek? Egyszerűen azért, mert az emberek többsége nem vállalkozó típus. A Business Insider összeszedett néhány sztereotip példát, nézze meg, hogy ön közte van-e!