Az ATV szerint sokkal jobban megéri a szomszédos országokban tankolni, a KSH adatai mást mutatnak
A csatorna szerint Horvátországban, Szlovéniában és Romániában egy liter üzemanyag átlagosan 50-60 forinttal olcsóbb.
A csatorna szerint Horvátországban, Szlovéniában és Romániában egy liter üzemanyag átlagosan 50-60 forinttal olcsóbb.
Mutatjuk az árkülönbségeket.
Magyarország még egyetlen centet sem kapott a helyreállítási alapokból, miközben Románia, Csehország, Szlovákia az uniós pénzekből már érdemben tudja enyhíteni az energiakrízist és a nyomában megjelenő szociális válságot.
Kedd éjjel óta 600 forint fölött van a benzin és a dízel ára is Magyarországon, de ezzel még mindig azon országok közé tartozunk, ahol relatíve olcsóbb az üzemanyag.
Röviden a válasz igen, sőt ha gázolajat akarunk venni, akkor bármelyik szomszédos országban olcsóbban jutunk hozzá.
A magyar áfa-kulcsoknál talán egyedül a románoké magasabb a térségben. Példaértékűek a cseh és ciprusi áfa-szabályok. Mit lehet még tudni az EU-s országok áfa-szabályairól és miben különbözik mindettől a magyar gyakorlat?
Itthon néhány hete – a szomszédos országokhoz képest is – valósággal elszálltak a cukorárak, s a gyakran 350 forintos kilónkénti ár miatt a hazai vásárlók a környező országok határ menti boltjaiból fedezik szükségletüket, kilónként akár 100 forinttal kevesebbért. Eközben a világpiacon cukortöbblet van. Milyen hatással van mindez a magyar árakra, mikorra várható mérséklődés?
"A rendkívül feszült magyar-szlovák viszonyt is nekünk sikerült a racionalitás talajára helyeznünk" - állapította meg a kormányfő.
A déli szomszédos országok erős adójogi vonzerőt gyakorolnak a magyar vállalkozókra – erősíti meg Gerendy Zoltán, a BDO Forte könyvvizsgáló cég ügyvezető partnere, aki külföldi kollégáival nemrég csokorba szedte a régió országainak adómértékét. Az adóreform csak a második lépés lehet a jelenlegi helyzetben – mondja a válságkezelésről. Mi legyen az első?