Szkinhedfesztivál volt Velencén, náci indulóktól zengett a település
Az ügyben már a rendőrség is vizsgálódik.
Az ügyben már a rendőrség is vizsgálódik.
A következő hetekben több részben mutatjuk be Christian Picciolini Romantikus erőszak című önéletrajzi könyvét, mely az észak-amerikai szélsőjobboldali mozgalom politikai és kulturális kontúrjait festi fel egy később jó útra tért neonáci történetén keresztül. Sorozatunk első részében a szerző bevezetőjét és az erőszak felé megtett első, tulajdonképpen véletlenszerű lépését ismerjük meg.
A diákok többsége el sem tudja képzelni, hogy rasszista figurák is politizálhatnak – állítja Pass Andrea, aki Újvilág címmel írt egy elsősorban a középiskolásoknak szóló darabot egy szkinhedtársaságba keveredett lakótelepi 16 éves lányról. A Mentőcsónak és FÜGE produkciója nem csak bemutat egy előadást, hanem utána irányított beszélgetésekkel át is beszélik a látottakat a diákokkal. A szerzőt és a beszélgetéseket irányító drámatanárt, Takács Gábort kérdeztük.
Íme, a visszafogott, bőségesen okadatolt politikai véleménynyilvánítás.
Összesen 8 elméletet hallottunk arról, mi zajlik a politika színfalai mögött, kinek áll érdekében a szocialista Molnár Zsolt gyengítése. Közel tucatnyi országos politikussal beszéltünk, az MSZP-től a baloldali szövetségesein keresztül a Fideszig, és ha csak a negyede igaz annak, amit mondtak, akkor a Molnár-ügy mögött hatalmas erők mozognak, mindenki harcol mindenkivel. Vagy csak paranoiásak lettek a politikusaink.
Nemcsak az állítólagos szkinhedmúlt jelent foltot a szocialista Molnár Zsolt pályáján, hanem kampányfőnökként is túl sok engedményt tett a Fidesznek, nem támogatta például, hogy Rogán Antalt vagyonnyilatkozata miatt támadta a baloldali szövetség április 6-a előtt – írja az Index.
Hannes Swobodától, az európai szocdemek frakcióvezetőjétől azt kérték az IKSZ-esek, hogy ugyanúgy ítélje el a szkinhedekkel skandáló MSZP-s Molnár Zsoltot, mint az exbőrfejű Sneider Tamást, akit a magyar parlament alelnökévé neveztek ki.
Nemtetszésének adott hangot Martin Schulz, az Európai Parlament elnöke, az európai szocialisták jelöltje az Európai Bizottság élére egy szerdai brüsszeli sajtóeseményen azzal összefüggésben, hogy a jobbikos Sneider Tamást kedden az Országgyűlés alelnökévé választották.
Soron kívül a legszigorúbb, C típusú nemzetbiztonsági ellenőrzést kér magával szemben a "szkinhedmúlttal vádolt" szocialista politikus, Molnár Zsolt - írta a nol.hu szerdán. A politikus azt mondta, "kíváncsiságból" ment ki 1992-ben a Kossuth tér, majd "belekerült az utca forgatagába".
Nem volt szkinhed, de jobboldali, esetenként szélsőséges nézeteket vallott – így emlékeznek osztálytársai a kamasz Molnár Zsoltra. Az MSZP-s politikus 2002-ben még a Fidesznek dolgozott, ám a szocialisták választási győzelme után a baloldalon futott be politikai karriert. Az eddigi nyilatkozatait összevetve, 2002-ben volt egy olyan időszak, amikor egyszerre dolgozott a Fidesznek és az MSZP-nek. A szocialista kampányfőnök politikai pályaíve. Molnár Zsolt azt mondta, keresztényszociális elveket vallott, szélsőséges eszméket sosem támogatott.
A Magyar Televízió Híradójában és a HírTV-ben is bemutattak kedden egy olyan felvételt, amely szerint az MSZP-s Molnár Zsolt 1992. október 23-án a régi tévészékháznál tüntetett és Hankiss Elemér tévéelnök távozását követelte a tömegben.
Fideszes figyelemelterelésnek tartja Mesterházy Attila azt, hogy a Magyar Nemzet online kiadása szerint a szocialista Molnár Zsolt szkinhedekkel együtt tüntetett 1992-ben.