Mindenütt párkapcsolati közhelyekbe botlunk, de mit kezdjünk velük a hétköznapokban?
Annak a meggyőződésnek, hogy szerelmi kapcsolatokban az ellentétek vonzzák egymást, az elmúlt évtizedek számos vonzalomkutatási eredménye ellentmond.
Annak a meggyőződésnek, hogy szerelmi kapcsolatokban az ellentétek vonzzák egymást, az elmúlt évtizedek számos vonzalomkutatási eredménye ellentmond.
Hogyan járul hozzá a szex a jóllétünkhöz – egyáltalán mit értünk szex alatt, a mennyiséget, a minőséget? Miért tabu a szex, a pornó, az önkielégítés vagy a vágyak megfogalmazása? Hogyan működhet jól a szexuális edukáció? Van-e szex szerelem nélkül? Ezekre a kérdésekre kerestük a választ wellbeing podcastunk előrehozott, Valentin-napi adásában.
Rozs Erika szexuálpszichológus praxisában is lecsapódik az LMBTQ-elleni propaganda: nem mer könyvet írni, mert cenzúráznia kellene magát. Úgy érzi, nem írhatná bele, hogy vannak nem heteroszexuális párok is, és nekik is van szexuális életük. Azt mondja, minden harmadik magyarnak van valamilyen szexuális problémája. De mennyien mennek el szakemberhez, és mi az, ami őt is meglepi? HVG-portré.
Hamarabb kúszik be a fiatalok életébe a pornó, mint hogy először szerelmesek lettek volna, vagy bármilyen tényleges, saját tapasztalatot szereztek volna testi vagy kapcsolati téren. Aggasztó méreteket ölt az online pornónézés a körükben, és ez alapvető problémákat okozhat későbbi szexuális életükben. Szexuálpszichológus szerzőnk el is magyarázza, szerinte miért.
A legnevesebb magyar szexuálpszichológus józsefvárosi otthonában hunyt el.
A Valentin-nap rózsaszín köde sem tudja eltakarni a tényt, hogy két ember intimitásában markánsan megmutatkozik az alá-fölé- vagy mellérendeltség. Noha a szexuális működés rendkívül sokat változott az elmúlt évszázadokban, a hatalmi viszonyok átrendeződése ma is tart.