Még elkaphatja a szentjánosbogarak rajzását, ha szeretne világító, esti erdőt látni
Az ország több pontján is szervezett séták keretében lehet szemtanúja a különleges látványnak.
Az ország több pontján is szervezett séták keretében lehet szemtanúja a különleges látványnak.
Bogárméretű robotokat fejlesztettek ki az amerikai Massachusettsi Műszaki Egyetem (MIT) mérnökei, amelyek képesek világítani és repülni is. Emberéleteket menthet majd a jövőben.
A szentjánosbogarak rajzása minden évben különleges eseménynek számít, de nem egyszerű megörökíteni. Egy fotós azonban a kezdőkre is gondolt, és hasznos tippekkel jelentkezett.
Egy nemzetközi kutatócsoport talált rá a Cretophengodidae nevű rovarra, ami a fényét arra használhatta, hogy elriassza a ragadozókat.
A turizmus, természetes élőhelyük zsugorodása, illetve a rovarölő szerek miatt a kihalás szélére kerültek a szentjánosbogár-félék.
Levegőben lebegő aprócska, elektromos fénykibocsátó eszközt fejlesztettek ki japán kutatók, remélve, hogy a szentjánosbogárra emlékeztető fejlesztésüknek számos felhasználási formája lesz a jövőben.
A világ mintegy kétezer szentjánosbogárfaja közül húsznál a hímek párt keresve egyszerre villognak nagy területen, így akár egész erdőrészleteket képesek ütemesen megvilágítani. A jelenség okára amerikai kutatók jöttek rá.