Állatok tömege él a Csendes-óceánon úszó szemétszigeten
Műanyag élőhellyé változott a Csendes-óceánon úszó szemétsziget, ugyanis tudósok felfedezték, hogy tengeri állatok élnek a hulladékhalmon.
Műanyag élőhellyé változott a Csendes-óceánon úszó szemétsziget, ugyanis tudósok felfedezték, hogy tengeri állatok élnek a hulladékhalmon.
Csaknem 75 százalékban Ázsiából, döntően Kínából származnak azok a műanyagpalackok, amelyeket az Atlanti-óceán déli részén fekvő Inaccessible Island területén találtak dél-afrikai és kanadai kutatók, akik szerint a hulladékok a térségben elhaladó kereskedőhajók fedélzetéről kerülhetnek a nyílt vízbe, majd onnan a szigetre.
Megkezdte a műanyaghulladék begyűjtését a Csendes-óceánon egy holland feltaláló lebegő szemétszedője, a System 101 nevű berendezés, amelynek egy évvel ezelőtti tesztüzeme kudarccal végződött.
Rengeteg hulladékot hozott magával az árhullám, a szemét a vízlépcsőnél gyűlt össze.
Az önkormányzatok lomokra és kártevőkre panaszkodnak az utcai szelektív szemétgyűjtők környékén, ezért is kérik az elszállításukat. A közterület-fenntartó nem tehet semmit, kénytelen elfogadni az önkormányzatok döntését. Épp elég kihívás, hogy kellő számú kukást találjon.
Az Ocean Cleanup keretein belül egy 600 méter hosszú csővel, és a hozzá kapcsolt szűrővel kezdik összeszedni a Csendes-óceánon összegyűlt műanyag hulladék nagy részét. A szakemberek szombaton szállnak vízre.
Olyan grafikát készítettek a National Geographic júniusi számához, amely még a híres Afgán lány című képpel is felveszi a versenyt.
Az Északi-sarkvidék környékén rekordmértékű a mikroműanyag-koncentráció a bremerhaveni Alfred Wegener Intézet (AWI) kutatóinak eredményei szerint.
Egy Görögországban búvárkodó fiatalembert nagyon zavart, hogy a víz tele volt szeméttel. Így született meg az Ocean Cleanup projekt, amelyben a Csendes-óceánt szabadítanák meg egy nagy szemétszigettől.
Egy holland tinédzser ötletes módszert talált ki, hogyan lehetne megszabadítani a tengereket azoktól a hatalmas szemétszigetektől, amelyek jórészt az ember által kidobott, az óceánok közepén hányódó óriási lebegő hulladékmezőkhöz sodródott műanyagokból állnak.
Amerikai kutatók szerint a Csendes-óceán Kalifornia és a Hawaii-szigetek közötti részén hosszan szétterülő, növekvő szeméttakaró megváltoztatja a tengerek élővilágát, a szakemberek megfigyelték azt, miként hat egy tengeri rovar életére.
Több mint két évtizedes kutatás eredményét tették közzé amerikai kutatók, akik szerint a szennyezés mértéke vetekszik a Csendes-óceánban megfigyelt szeméttengerével.