Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#személyazonosítás

EUrologus Arató László (EUrologus)

Digitális személyi igazolványt vezetne be az EU

Digitális európai személyazonosító okmány keretrendszerére tett javaslatot az Európai Bizottság. Ezt Brüsszelben jelentette be Margrethe Vestager alelnök és Thierry Breton, belső piacért felelős biztos. A lehetőséget nemcsak a magánszemélyek, hanem a cégek számára is szeretnék megnyitni.

Business magazin HVG Extra Business

„A biztonságos személyazonosítás stabilitást és növekedést hoz”

A fejlett világban ritkán jut eszünkbe, hogy hivatalos irataink milyen szerepet játszanak az életünkben. Az új technológiák megjelenésével új veszélyekkel és lehetőségekkel is számolni kell. A HVG Extra Business Sanjay Dharwadkerrel, a digitális személyazonosítás vezető nemzetközi szakértőjével beszélgetett a témáról.

Itthon hvg.hu

Pintér megvalósítaná a helyszínelős sorozatok egyik trükkjét

Új törvényben szabályozná a kormány a biometrikus arcképes azonosítást. A fényképekből képzett adatsorok között a nyomozó hatóságok is keresgélhetnének, a keresett személy adatait pedig először egy szoftver segítségével hasonlítanák össze az adatbázisban szereplő profilokkal, majd az eredményeket antropológusi ismeretekkel is rendelkező elemzők értékelhetnék ki.

Itthon hvg.hu

Jön a nemzeti protézisregiszter: minden beteg beazonosítható lesz

A regiszterből látni lehet, hogy egy-egy implantátum mennyi ideig bírja, melyik típus mondja fel előbb a szolgálatot, egy-egy orvos milyen hatékonysággal műt, de az eszközök gyártási száma alapján akár azonosíthatnak is minket. A protézisregiszter a nyilvántartott adatokat a betegre vonatkozó utolsó adattovábbítástól számított 50 évig kezelheti személyazonosításra alkalmas módon.

Tech Balogh Csaba

Tömeges személyazonosság-ellenőrzésbe kezdett a Facebook

Szokatlan dolog történt magyar idő szerint hétfőről keddre virradó éjszaka a Facebookon. A legtöbb felhasználói beszámoló a fiók felfüggesztéséről vagy törléséről szól, a Facebook a felhasználók személyi igazolványát kéri. Mint kiderült: hiba csúszott a rendszerbe.

Tech hvg.hu

Kié a koponya, kié a holttest?

Genetikai kódból mondja meg, hogy nézett ki valakinek az arca – ezt a ma még lehetetlen dolgot kérték egyszer Magyar Lóránttól, a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetének munkatársától, aki a személyazonosítással foglalkozik. Az ismeretlen holttestek vagy bűncselekmények áldozatainak azonosítása mellett legutóbb Janus Pannonius arcának „felderítésében” kértek segítséget tőle.