Felmentették: Madonna mégsem lopott
Az énekesnő engedély nélkül használt fel egy 0,23 másodpercig hallható részletet egy másik dalból.
Az énekesnő engedély nélkül használt fel egy 0,23 másodpercig hallható részletet egy másik dalból.
Így kell nagyot fogni magyar módra: keress egy deklaráltan szabad felhasználású, jól menő szellemi terméket, majd arcizmod rándulása nélkül védesd le mint a sajátodat. Tuti a siker. Na persze, ha nem kap észbe a jogtulajdonos és perel be védjegybitorlásért.
A Startupdate blog az amerikai szellemi tulajdonnal kapcsolatos további általános mítoszokat, téveszméket, lehetséges valós veszélyeket vizsgál.
A szellemi tulajdon hamis biztonságérzetet nyújt, de ha nem ismerjük valódi természetét, jó és rossz tulajdonságait, akkor bizony páncélos hadosztály helyett csak vékony akaró lesz a kezünkben. A Startupdate blog megnézi az amerikai szellemi tulajdonnal kapcsolatos általános mítoszokat, téveszméket, megvizsgál pár valós veszélyt, amellyel szembetalálhatják magukat.
Várhatóan az év végére fejeződik be az ügylet, melynek során a Microsoft egymilliárd dollárért vásárol és licencel AOL-szabadalmakat.
A Samsung Electronics ezúttal a szöuli bíróságon keresi az igazát, azt állítva, az iPhone 4S és iPad 2 is a szellemi tulajdonát sérti.
Az Apple, az Oracle, a Microsoft és az eBay mellett a British Telecommunications plc (British Telecom vagy BT) is pert indított a Google ellen. A BT azt állítja, az Android mobil operációs rendszer számos szabadalmát sérti.
Websablonok, elektronikus könyvek, grafikák, zenei és videóanyagok. A közös bennük, hogy nagyon kényelmesen lehet online is értékesíteni ezeket, ha van megfelelő e-kereskedelmi hátterünk hozzá.
Azzal, hogy Google megvásárolja a Motorola mobil eszközöket gyártó részlegét, nemcsak húszezer alkalmazottat vesz át, de a 12,5 milliárd dollárjáért 24 ezer szabadalom birtokosa is lesz. Emellett az USA androidos piacának mintegy harmada a kezébe kerül. Iparági elemzők szerint lehet, hogy csak elvesztegette a hatalmas összeget.