Megint koszos a Szajna vize, elhalasztották a paratriatlonosok versenyét
A vízminőséggel már az olimpián is komoly gondok voltak.
A vízminőséggel már az olimpián is komoly gondok voltak.
Az olimpiai bronzérmes kórházba került, akárcsak Fábián Bettina, aki egy nappal korábban ötödikként ért célba.
A nyíltvízi úszó akár ünnepelhetett is volna így, hiszen az ötödik helyen csapott célba.
Az olimpián az ötödik helyen végzett nyíltvízi úszó a Dunában már megtapasztalta, milyen erős lehet a folyóvíz sodrása, ez nem is érte meglepetésként. Azt mondta, sok vizet nyelt, pálinkával igyekszik fertőtleníteni.
Gellért Gábor azt mondja, olyan körülményekkel még nem találkozott, amilyenek Párizsban várják a versenyzőit.
Az olimpia idején hatalmas nemzetközi figyelem irányul a Szajnára, főleg a vízminőség körüli mizéria és a triatlonosok megpróbáltatásai miatt. Mennyire lenne reális úszóversenyt rendezni a Dunában? Miért nincsenek Budapesten jó minőségű, megfizethető strandok, miközben a fürdőbe járás egyre inkább luxus? A Valyo Egyesület szakértőivel beszélgettünk.
Korábban a Szajna nem megfelelő tisztasága okozott késlekedéseket, ám a vegyes váltó esetében a tervezett időpontban kezdődött el a verseny.
Két-három nap múlva derül ki, milyen hatással lesz a sportolók szervezetére, hogy úsztak a Szajnában. Kuttor-Bragmayer Zsanett elmondta a hvg.hu-nak, milyen volt Párizs folyójában úszni, és hogy miért nem számít a szerencse a triatlonban.
Több szempontból is érdekük lenne a nagyvárosoknak, hogy fürdeni lehessen a rajtuk áthaladó folyókban – vezethető le az olimpiának otthont adó Párizs példáján. A víz tisztaságának egyik mellékterméke pedig akár olcsóbb kenyér is lehetne.
A magyar versenyző úszásban és kerékpározásban is az élmezőnnyel haladt, de a futásban lemaradt.
Előbb a nők indulnak, majd jön a férfiak keddről elhalasztott versenyének a pótlása.
A nők szerdai triatlonversenye utánra halasztották a férfiakét, mert a megengedettnél szennyezettebb volt a Szajna vize hajnalban.