#szabad_munkaerőmozgás
Itt vannak a számok: elvette az európaiak kedvét a bevándorlástól a Brexit
Kiderült, hogyan változott a migráció a szigetországban a Brexit-népszavazás után eltelt egy évben.
Nem lesz, aki dolgozzon: megint megkongatták a vészharangot a Brexit miatt
Ezúttal a brit HR-esek figyelmeztetnek arra, hogy bevándorlók nélkül baj lehet a gazdaságban.
A V4-ek elutasítják a mini-Schengen tervét
A Visegrádi Négyek országai, köztük Magyarország is elutasítja a holland javaslatot, ami egy szűkebbre szabott vízummentes területre zsugorítaná a jelenleg széleskörű schengeni határokat, azaz visszaállítanák a határellenőrzést az Európai Unió perifériája és a belső államok között.
Nagyott ugrott a németeknél és briteknél dolgozó magyarok száma
Egy Szekszárd méretű város lakossága költözött külföldre két év alatt, akik hivatalosan is Németországban, illetve Nagy-Britanniában vállalnak munkát.
Fokozódhat a magyarok elvándorlása
Az iskolázottabb magyarok sokkal könnyeben váltanak külföldi munkára, mint az alacsonyabb végzettséggel rendelkezők. Az agyelszívás komoly hátrányt jelenthet a gazdasági növekedésben is, aránytalanságok léphetnek fel a nagy tudást igénylő innováció és az kétkezi munka között, a népesség változásában is komoly gondot jelent.
Cameron kiléptetheti a briteket, ha nem enged a keménykedésnek az EU
David Cameron kemény javaslatcsomagot terjesztett az Európai Unió elé, amivel szélesebb mozgásteret kíván elérni országa számára, bár ez az európai közös teherviselés alóli részleges kibújást is jelenti egyszerre. Az Európai Bizottság szerint nagyon problémás a javaslatcsomag, bár több eleme megvalósítható. Cameron ultimátumszerűen kezeli a javaslatot, ha nem fogadja meg az EU, akkor Nagy-Britannia egy népszavazással kiléphet a gazdasági közösségből.
Cameron: más lehetett az EU célja a szabad munkavállalással
David Cameron brit kormányfő szerint az Európai Unión belüli szabad munkaerőmozgás kidolgozóinak nem lehetett céljuk az elmúlt években tapasztalt tömeges migráció.