Vádat emeltek a többmilliós luxussportcipő egyik tolvaja ellen
A másik továbbra sincs meg, de az kiderült, hogy a cipő igazából "csak" 3,3 milliót ér az ügyészség szerint.
A másik továbbra sincs meg, de az kiderült, hogy a cipő igazából "csak" 3,3 milliót ér az ügyészség szerint.
Egy fiatal vállalkozó, Pachert Balázs limitált szériás sportcipőket árusító üzletéből lovasították meg az értékes lábbelit.
Nem csillapodik az NFT-tokenek körüli őrület, és a jelenségből a világ legnagyobb sportszergyártója, a Nike sem szeretne kimaradni.
Vagyis egészen pontosan a gombák föld alatti gyökérhálózatából készül a különleges alapanyag.
Körülbelül két évig lehet hordani a különleges lábbelit.
2005-ben vette meg a német sportszeróriás a Reebokot, azonban úgy tűnik, nem tudták sikeresen működtetni.
Évről évre nő a cipőiparon belül a sportcipők szegmense, ami azonban hatalmas karbonlábnyommal jár, mert a legtöbb sneaker szintetikus anyagokból, rengeteg víz és energia felhasználásával készül. Ezért ma már a vezető cipőgyártók is egyre inkább a különféle hulladékok újrahasznosításában gondolkodnak a tervezés során.
A sportcipők még nagyon távol vannak attól, hogy „zöldek” legyenek, és a márkáknak is fontosabb, hogy a vásárlást ösztönözzék, mint azt, hogy a fenntarthatóságot. De hogyan lenne ezen változtatni? Buza Dániellel, a Rapcity alapítójával beszélgettünk.
A kisebb-nagyobb cipőboltokban rengeteg, akár kétes eredetű lábbeli fordulhat meg, melyekről nemhogy a vásárló, de gyakran az eladó sem tudja megmondani, eredeti-e, vagy csupán jó minőségű másolat.
További jelentős lépéseket tesz a sportóriás a fenntarthatóbbá válásban.
Négy-ötszörös áron is eladják a kosarashoz köthető sportcipőket, az egyik legismertebb, sportcipők újbóli eladására szakosodott oldal már nem is engedi, hogy az eladók tovább nyerészkedjenek Kobe Bryant halálán.
A Reebok 2020 őszén dobja piacra az első olyan futócipőjét, melyet teljes mértékben hagyományos tervek alapján, de ugyanennyire nem hagyományos anyagokból készítettek el.