Több mint egyhavi drágulás után hirtelen zuhanórepülésbe kezdtek a gázárak
Három nap alatt 17 százalékos volt az árzuhanás.
Három nap alatt 17 százalékos volt az árzuhanás.
A trendi csoki egyik összetevője a pisztáciakrém, a TikTokról indult mánia pedig akkora keresletet korbácsolt neki, hogy az alapjául szolgáló magvak – amúgy épp csökkenőben lévő – ára meredeken nőni kezdett, nem kis részben a török piacon hirtelen megjelent spekulánsoknak köszönhetően. A pisztáciafarmerek örülnek, a török fogyasztók meg csak a fogukat szívják az új lendületet kapó élelmiszer-infláció miatt.
Visszatért az amerikai tőzsdére a mémrészvényláz, ezúttal egy lakberendezési áruházláncra spekuláltak, és újra Ryan Cohen milliárdost követték, mint tavaly.
Dühös vagy unatkozó kisbefektetők kezdtek lufikat fújni a tőzsdén, ahol a brókerek shortolni próbáltak. Minden összeállt, ami ehhez kell: a közösségi médiumok mémkultúrája, a bárki számára elérhető tőzsdézős app, az amerikai kormány által szórt helikopterpénz. A tőzsdemokrácia megjelenésére senki nem volt felkészülve.
A válság első másfél hetében a forint ugyanúgy mozgott, mint Közép-Európa legtöbb devizája, azóta pedig jól látszik, hogy akkor erősödik, amikor a kormány és az MNB tettrekészséget mutat, és akkor gyengül, amikor hiába várunk lépéseket a magyar gazdaságpolitikától. Arra minden bizonnyal még sokat kell várni, hogy nyugalom legyen a piacokon.
Spekulációikkal befolyásolták a devizapiacot, egyeztették a kereskedelmi stratégiáikat.
A világ legnagyobb ékszergyártójának értéke tavaly 60 százalékot zuhant, a befektetők bizalma pedig elpárolgott a sokadik újratervezés után. A Pandora 28 ezer vásárlót kérdezett meg, mielőtt újra megnyomta a “reset” gombot.
Pont akkor, amikor Donald Trump elkezdené komolyan venni Orbán Viktort, Soros György szélhámosnak nevezi az amerikai elnököt. Igaz, a filantróp azzal kapcsolatban szólalt meg, hogy nem hisz az amerikai részvénytőzsde szárnyalásának a tartósságában.
Kisebb tőkeáttétel - kevesebb nyerség, de kisebb lehet a bukás is. Ezért vezet be korlátozást egy kockázatos piacon az EU.
A kormány nem érheti be annyival, hogy Soros spekuláns, slussz-passz. Ennek így önmagában semmi értelme. Vélemény.
Nagy Márton szerint rengeteg szereplő van az árfolyammozgás mögött, ezért nagyon nehéz őket szétválasztani.
Gondosan titkolt nyílt pályázat, az arra jelentkező cégek között személyi összefonódások, strómanszerű megoldások – úgy fest, az állam megint nem járt túl jól, amikor megvált egy értékes ingatlanától.