Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#sokszínűség

Gazdaság Ballai Vince

A közpénzt már sajnálják rá, magántőkéből remélik megóvni a Föld természetes élőhelyeit

Hiába a két évvel ezelőtti nagy elhatározás, úgy tűnik, az ENSZ idei biodiverzitás konferenciájára elfogyott a természetes élőhelyek megőrzésének lendülete. Pedig minden korábbinál nagyobb veszélyben van a biodiverzitás. A kolumbiai Caliban tartott COP16-nak így is lettek eredményei: nagyobb beleszólást kapnak az őslakos népek a környezetvédelmi döntésekbe, és a gyógyszercégek is fizethetnek majd a természetből vett genetikai információkért.

Gazdaság hvg.hu

Történelmi alku: 2030-ig visszaadjuk a természetnek a Föld újabb egyhetedét

Majd’ megduplázzák a védett területek számát, és jelentősen megemelik a szegény országoknak természetvédelmi céllal juttatott támogatások összegét, többek között erről állapodtak meg az ENSZ biodiverzitási csúcstalálkozóján Montrealban. A történelminek minősített megegyezés kiterjed az öslakosok jogainak biztosítására is.

Gazdaság Dobos Emese

A koronavírus-járvány a női dolgozókra ütött jóval nagyobbat

A pandémia visszavetheti a nemek közötti egyenlőtlenségek csökkentését – állítja a McKinsey legújabb tanulmánya. Bacsó Eleonóra, a cég diverzitásért felelős európai vezetője szerint elsősorban a cégeken múlik, hogy milyen munkakörülményeket és légkört biztosítanak akár a nőknek, akár a valamilyen kisebbséghez tartozó munkavállalóknak.

Itthon MTI

Európai újságírók: Magyarország rossz példát mutat a médiában

A magyar média sokszínűsége miatt aggódnak az Európai Újságírók Szövetsége rádiós és televíziós szakértői csoportjának tagjai. Olaszországi képviselőjük, Roberto Natalie keddi sajtótájékoztatójukon azt mondta: Európa szinte egyetlen országában sem érvényesülnek maradéktalanul a demokratikus értékek a médiában, de – a többi országból érkező kollégájával együtt – úgy vélte: Magyarország rossz példát mutat, amelyet más országoknak nem szabad követnie.