Négy magyar egyetem van a világ 1000 legjobbja között
A legelőkelőbb helyen a Semmelweis Egyetem végzett.
A legelőkelőbb helyen a Semmelweis Egyetem végzett.
Egyre több gyermek él túlsúllyal Magyarországon. De kezdjünk-e aggódni, ha a gyerek felszedett magára néhány kilót a nyáron, vagy várjuk meg, amíg megnyúlik? Mit jelent egyáltalán az, hogy gyerekkori túlsúly, milyen betegségekhez vezethet, és mikor érdemes orvoshoz fordulni? Legfőképpen pedig, hogyan kezdjünk bele a családi életmódváltásba, ha mi magunk is szívesebben eszünk süteményt, mint barna kenyeret? Gács Zsófiával, a Semmelweis Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának endokrinológus szakorvosával beszélgettünk.
Nem az allergia lehet az egyetlen következménye annak, ha valaki géllakoztat.
Nehéz helyzetbe kerültek a veseátültetettek a fővárosban: a korábban transzplantáción átesett pácienseknek nem minden esetben jut hely utógondozásra a Semmelweis Egyetem transzplantációs klinikáján. Az intézmény ráadásul egy ideje ide-oda vándorol különböző helyszínek között, ami szakértők szerint a hanyatlás irányába vitte a fővárosi ellátást.
A tendenciának főleg esztétikai okai vannak, és hatással lehet rá a közösségi média és felnőttfilmes tartalmak is. A páciensek leggyakrabban a partnerük javaslatára érkeznek, főleg a fiatalabb, 18-25 éves korosztály.
Később végül csak megkapták a hivatalos levelet is.
A Semmelweis Egyetem klinikája utólag a Híradónak azt írta, ha a nő panaszai súlyosbodnának, készséggel ellátják.
Magyarországon utoljára 2000-ben végeztek hasonló kutatást, az összevetésből jelentős javulás látszik a középkorúak szubjektív életminőségében.
Minden lépés számít, ha az egészségről van szó – méghozzá szó szerint. Ráadásul egyszerű, hétköznapi módszerekkel is növelheti a lépésszámát.
Magyarországon először végezték el sikeresen azt a műtéti beavatkozást, ami segít orvosolni a szaruhártyaidegi elváltozásokat. A műtét négy órán át tartott, plasztikai sebészek és szemészek dolgoztak rajta.
Az egyetem bőrgyógyásza lépésről lépésre elmagyarázza, mi a teendő kullancscsípés esetén, ha minél gyorsabban és hatékonyabban szeretnénk elkerülni a fertőzésveszélyt.
Több magyarországi szakmai műhelyben is próbálják betanítani a mesterséges intelligenciát arra, hogy bizonyos rutinfeladatokban segítse az orvosokat. Konkrét példákon keresztül mutatjuk be, hogyan hasznosítható az orvostudományban a mesterséges intelligencia. A jogi és az etikai keretek részletei még kidolgozásra várnak.