Találtak egy 1700 éves tojást Angliában – teljesen ép, ráadásul a fehérje és a sárgája is megvan még benne
Bár kiscsibe már nem lesz belőle, de teljes mértékben ép maradt egy 1700 évvel ezelőtti tyúktojás, melynek még a tartalma sem szivárgott el.
Bár kiscsibe már nem lesz belőle, de teljes mértékben ép maradt egy 1700 évvel ezelőtti tyúktojás, melynek még a tartalma sem szivárgott el.
Mintegy 30-50 ezer ókori római érmét találtak Szardínia partjainál.
Négy, a Bar Kochba-felkelés idejéből származó római kardot és egy gerelyt találtak Izraelben régészek – jelentette az Izraeli Régészeti Hatóság (IAA).
Újabb római kori hajó maradványai kerültek elő egy szerbiai szénbányából, az ókori Viminacium település maradványai közül. Egy hasonló hajót már találtak a területen három évvel ezelőtt, valamint több csónak is felszínre került.
A kés egy korabeli utazó személyes tárgyaként került 6000 kilométerre nyugatra a selyemúton át.
A Vatikán közelében egy reneszánsz palota udvara alatt bukkantak a római kori épületre.
Az európai viszonylatban is egyedülálló leletet az ELTE, a Jász Múzeum és az Eötvös Loránd Kutatóhálózat régészei találták meg. A sírban a kor csúcstechnológiájának megfelelő eszközök voltak háborítatlanul.
Szokatlan helyen találtak több érdekes, római kori tárgyat Franciaországban. A leletek akár 1800 évesek is lehetnek: vannak köztük a Vénusz-szobor mellett más régiségek is, mint például érmék és egy fazekaskemence.
Különleges leletekre bukkantak régészek az angliai Garforth-ban – egy 1600 évvel ezelőttre datálható, rejtett temetkezési helyen egy magas rangú római nő csontmaradványai mellett 60 másik csontvázat is találtak.
A fallosz két- és háromdimenziós ábrázolásai mindenütt jelen voltak a római világban, most úgy tűnik, megtalálhatták az egyetlen ismert életnagyságú római dildót.
A Luxor közelében felfedezett római kori település feltárása során számos érdekes leletre bukkantak, például fémkohókra is.
Huszonnégy, kiváló állapotban fennmaradt nagyobb bronzszoborra, szobrocskákra és rengeteg pénzérmére bukkantak egy római kori termálfürdő romjai alatt Toszkánában, szakértői vélemények szerint a páratlan lelet a legjelentősebb a maga nemében a riacei bronzszobrok felfedezése óta.