Nem Orbánék találmánya az „előre megy, nem hátra”, már Kossuth is ezzel a panellel élt
Amióta a haladás pozitív jelenségnek minősül, nagyjából azóta szeretnek a politikusok előre menni és nem hátra.
Amióta a haladás pozitív jelenségnek minősül, nagyjából azóta szeretnek a politikusok előre menni és nem hátra.
A rövid, de velős számairól ismert, enyhén szólva is rendszerkritikus zenekar új lemezt adott ki. 11 szám, 10 perc.
"Ez egy zenei műfaj, nem terror" – vallja az egyik zenekar tagja az Orbán népe című dokumentumfilmben, melyben az új magyar hardcore/punk bandák beszélnek a jelenkori Magyarország közérzetéről, dühéről és a lázadás lehetőségeiről.
A második világháború európai szakaszának lezárását, a győzelem napját Európa május 8-án, Oroszország és néhány más szovjet utódállam május 9-én ünnepli. Az utóbbiak Sztálinhoz hűek e szokással, miután a szovjet diktátornak nem tetszett, hogy a németek Franciaországban adták meg magukat – amúgy már május 7-én. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy utoljára Prága környékén zajlottak harcok, 9-én. De mit csináltak közben a magyar kommunisták? Ők kicsit összezavarodtak, de aztán siettek Sztálin mögé visszasorolni.
Száz éve született Rajk Júlia, aki fél évszázadot küzdött „saját nevéért”, és akinek döntő szerepe volt abban, hogy előbb kivégzett férjét, Rajk Lászlót, majd Nagy Imrét és társait rehabilitálják, újratemessék. Az utóbbit már nem érhette meg. Életrajzírója, Pető Andrea, a CEU docense szerint ő volt az, aki folyamatosan arra figyelmeztette Kádárt, hogy vér tapad a kezéhez.
Bár a kommunista állambiztonság egy pillanatra sem mulasztotta el a jobboldalinak minősített személyek, szervezetek megfigyelését és vegzálását, a valódi nyilasok vígan élték életüket. 1945 után viszont csakis egy balek követelheti a csárdában játszó zenekartól a Szálasi-indulót.
1956 októberében Magyarországon békés tüntetéssel kezdődő, fegyveres felkeléssel folytatódó forradalom bontakozott ki a Rákosi Mátyás nevével összefonódó kommunista diktatúra, valamint a szovjet megszállás ellen. 1990 májusa óta a forradalom október 23-ai kezdőnapja a Magyar Köztársaság nemzeti ünnepe.
A Jobbik azt javasolja, fosszák meg Rákosi Mátyást szegedi díszpolgári címétől, melyet még 1945-ben kapott.