Filmes relikviáit árulja James Van Der Beek, hogy fizetni tudja rákkezelését
A sorozatsztárnak vastagbélrákja van. Pénzre van szüksége a kezelésre.
A sorozatsztárnak vastagbélrákja van. Pénzre van szüksége a kezelésre.
Katalin hercegné Vilmos herceg és a királyi család többi tagjának oldalán jelent meg szombat este egy londoni rendezvényen.
Fényterápiát már egy ideje használnak a bőrdaganatok kezelése során, azonban a test belsejében lévő, csontokkal és vérrel körülvett rákos elváltozások hasonló gyógyítására eddig nem volt megbízható megoldás. Amerikai tudósok egy új módszert találtak: egészen apró, beültethető LED-es készülék fényével vennék fel a harcot a daganattal.
Az új mRNS-kezelést számos rákos megbetegedés leküzdésében vizsgálják egy brit klinikai vizsgálat során.
Míg Európa a mesterséges intelligencia szabályozásában, az Egyesült Államok a fejlesztésében jár élen. A népszerű modellek, szolgáltatások szinte mindegyike Amerikából jön, ám aki alaposabban körbenéz, a világ minden táján találhat ígéretes, érdekes megoldásokat.
Számos nemi alapú különbség van a daganatos betegségekre való hajlamban és a különféle kezelések hatékonyságában, ma azonban még kevéssé figyelnek ezekre. Az oktatás, a kutatás, a gyakorlat már generációk óta egy 70 kilós „standard emberre”, egy férfira fókuszál, így bár a javasolt kezelések típusa, adagolása, időtartama az ő esetükben hatásos lehet, a populáció nagy része, például a nők számára nem feltétlenül a legjobb.
A világon elsőként Angliában vetik be a lényegesen gyorsabb és kényelmesebb, hétperces rákkezelési módszert.
Amerikai kutatók ultrahang és mikroszkopikus buborékok segítségével rést ütöttek az agyat védő vér-agy gáton, hogy nagyobb esélyt kapjanak a túlélésre az egyik legagresszívebb agydaganattól szenvedő betegek.
Immunsejtekké alakítják a rákos sejteket a Stanford kutatói, melyeket így meg tudnak tanítani arra, hogy hogyan is kell harcolni a rákkal.
A tüdőrák sok országban vezető halálok a rákos megbetegedések között. Ráadásul olyan is akad, amely kifejezetten agresszív fajta. Ezek kezelésében is segíthet az úgynevezett CRISPR szerkesztési eljárással megtalált új gén.
A Neumann LiA elnevezésű teszt segítségével rangsorolni lehet, hogy a szóba jöhető kemoterápiás szerek közül melyik a hatékonyabb.
Két és fél évvel ezelőtt azt hittem, meg fogok halni – most pedig úgy érzem, mintha újjászülettem volna” – nyilatkozta a manchesteri nő.