Kifogták a világ legnagyobb édesvízi halát: egy 300 kilós ráját – videó
A hatalmas hal pár napja, egy sziget mellett akadt horogra. Több tucat ember kellett hozzá, hogy kiemeljék.
A hatalmas hal pár napja, egy sziget mellett akadt horogra. Több tucat ember kellett hozzá, hogy kiemeljék.
A szakemberek szerint ha zöld LED-izzókat szerelnek fel a halászhálókra, sokkal kevesebb olyan állat – például teknős, cápa, rája vagy épp tintahal – pusztulhat el miattuk, amit eredetileg ki sem akarnak fogni a halászok.
A kihalás fenyegeti az ausztrál cápa-, rája- és macskahalfajok több mint tíz százalékát, 39 fajt - állapította meg egy kormányzati jelentés.
Európa felel a cápakereskedelem majdnem negyedéért.
A biológusok szerint feltehetőleg parthenogenezissel, vagyis szűznemzéssel jöttek világra a rája utódjai. Ilyenkor a petesejt megtermékenyítés nélkül alakul embrióvá.
Több mint két méteresek lehetettek az asteracanthusok, a mai cápák és ráják legközelebbi, ősi rokonai – állapították meg osztrák és svájci kutatók.
A kikötőnél talált állat már nem élt. Daruval emelték ki.
Egészen döbbenetes képsorok játszódtak le néhány búvár előtt az Indiai-óceánon. Egy óriásrája úszott közéjük, hogy segítséget kérjen tőlük.
Különös barátság alakult ki két búvár, Jake Wilton és Monthy Hall, valamint egy óriásrája között: Az utóbbi a mélytengeri búvárok segítségét kérte, hogy szedjék ki a szeme alá beakadt horgot.
Brit kutatók elemzése szerint rengeteg cápának és rájának okoz gondot a vízbe került szemét, többek közt az elhagyott halászhálók, kötelek.
Az utolsó két rája is elpusztult, egyelőre nem tudják, miért. Vizsgálatot indítanak, hogy kiderítsék az okokat – tudta meg a Dunántúli Napló.
Megszületett az ország első ománi tehénorrú rája bébije a Nyíregyházi Állatparkban. Kedd éjjel jött világra, és reggel már csatlakozott az immár háttagú rájarajhoz a körülbelül huszonöt centis jövevény.