Nem árulják el, hogy szabadon távozhatott-e a börtönből az a moldáv embercsempész, aki a Ferihegyi gyorsforgalmin okozott halálos balesetet
A Belügyminisztérium, a Legfőbb Ügyészség és a rendőrség sem adott választ a feltett kérdésekre.
A Belügyminisztérium, a Legfőbb Ügyészség és a rendőrség sem adott választ a feltett kérdésekre.
Házi őrizetben fejezheti be büntetését.
A gyakorlatot a BVOP szemérmesen reintegrációs őrizetbe bocsátásnak nevezi, ugyanakkor a büntetés-végrehajtás által a fogalomról kiadott kis pamfletben sincs egy szó sem a külföldi állampolgárok „menj amerre látsz” alapú elengedéséről.
Szinte az amnesztiával felérő lehetőséget kapnak a magyar kormánytól a Magyarországon embercsempészet miatt elítélt külföldiek, köztük olyanok, akik szervezett bűnözői csoportok tagjai: szabadon távozhatnak a börtönökből, a magyar állam pusztán annyit kér tőlük, hogy 72 órán belül hagyják el az országot. Azt rájuk bízzák, hogyan tesznek eleget ennek. Az is csak rajtuk múlik, hogy letöltik-e a fennmaradó büntetésüket ott, ahová végül mennek. A hazai börtönökben mindez feszültséget okoz a rabok között, hiszen ugyanazért a bűncselekményért ülő magyarok nem szabadulhatnak, ami szerintük diszkrimináció. Különösen azok után rossz az üzenete ennek a lépésnek, hogy a terrorizmusért elítélt Budaházy György is kegyelmet kapott, amit a nem erőszakos bűncselekmények miatt elítéltek néznek értetlenül.