Lehet, hogy visszavonult, de Jenson Button épp most döntött meg egy Guinness-rekordot
Az F1-es világbajnoknak még mindig villámsebességű a reakcióideje.
Az F1-es világbajnoknak még mindig villámsebességű a reakcióideje.
A rajtolási teszt apropója az, hogy a többségi vélemény szerint az Osztrák Nagydíjon a finn Valtteri Bottas kiugrott a rajtnál.
A világ leggyorsabb embere a rajtnál kifejezetten lassú reakcióidőt mutat. Most az egerét kézbe véve kipróbálhatja, gyorsabban reagál-e nála.
Két ujj és egy kis odafigyelés – gondolnánk ennyi elég is ahhoz, hogy simán elkapjunk egy elejtett tízezrest, mégis képtelenség ezt megcsinálni.
Az alábbi oldalon egy 5 próbálkozás utáni átlag alapján nézhetjük meg, mennyire gyors a reakcióidőnk.
Pár másodperc alatt ön is kipróbálhatja magát a kis játékban, amely a reakcióideje alapján megpróbálja kitalálni életkorát. Azaz megmutatja, hogy nagy átlagban hány éves emberek reagálnak olyan gyorsan/lassan, mint ön.
Egy rövid online teszt nagyjából fél-egy perc alatt megmutatja, milyen rövid a reakcióidőnk.
Koncentráció és gyors reakció - "mindössze" ennyi szükséges a Super Hexagon című játékhoz, amely amellett, hogy szórakoztató és addiktív, azt is megmutatja, hogy mennyire gyorsan reagálunk egy-egy helyzetben.
A túlzásba vitt stimulánsok nem gyorsítanak, hanem épp az ellenkezőjét érik el: amerikai kutatók kiderítették, hogy az energiaitalok lassítják a reakcióidőt, ha túl sokat fogyasztanak belőlük.
A kutatás már 2007 óra zajlik, és folyamatosan meglepő eredményeket hoz.
A hétvégi hosszabb alvás nem pótolja a hétköznapok alváshiányát, állítja egy tanulmány. Amerikai kutatók 159 felnőttet vizsgáltak, és azt találták, hogy egy tíz órás “gyógyító” alvással nem ellensúlyozható az, ha néhány napig csak négy órát aludtak éjszaka.
A vállalatok és intézmények a cloud szolgáltatások újdonsága miatt azonban még bizonytalanok a megoldás teljes...