Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#produktivitás

Tech hvg.hu

Kutatók szerint péntek délután már nem kellene dolgozni

Amerikai kutatók dolgozói termelékenységet vizsgáltak. A délután és a pénteki nap már önmagukban is kevésbé aktív időszakok, hát még a péntek délután. Érdemes lenne a munkaadóknak elgondolkozniuk a rugalmasabb munkabeosztáson.

Élet+Stílus Hegedűs Eszter

Nyolc óra munka, nyolc óra pihenés, nyolc óra munka – így szippant be a produktivitásmánia

A produktív, azaz az eredményes, hatékony és célravezető életforma ma már kultusszá nőtte ki magát, és mint ilyen, behálózza a fiatalabb generációkat is, akik a TikTokon és a YouTube-on látják vissza az irigylése méltó példaképeket, akik már reggel nyolc óra előtt megváltják a világot. De ennek a tökéletességnek ára van.

Jobline.hu

5 tipp, hogyan ess túl gyorsan a munka nehezén

A legtöbb ember produktív időszaka mindössze két óra 48 perc egy nap. Íme, néhány tipp, hogyan hozd ki ebből a rövidke időből a legtöbbet. 185 millió munkaóra analíziséből egy kutatás arra a következtetésre jutott, hogy átlagosan két órát és 48 percet vagyunk produktívak egy nap.

Jobline.hu

Hogy lehet a hétfő produktívabb?

A dolgozók közel 30 százaléka mondja azt, hogy a hétfő a legproduktívabb nap a héten. Ha nem tartozol közéjük, ezek a tippek segíthetnek.

Jobline.hu

Pár zavaró munkahelyi tényező, és amit tehetünk ellenük

Egy munkahelyen rengeteg zavaró tényezővel találhatjuk magunkat szembe. Az egyik ilyen például a közösségi média vagy a „halaszthatatlan” e-mail értesítések pityegései, esetleg az a munkatárs, aki folyamatosan csak telefonál. Hogyan tudnánk dolgozni, ha ennyi idegesítő dolog vesz körbe minket?

Karrier hvg.hu

Haszontalan munka: mi zajlik az irodában?

A kis cégeknél dolgozói irodai alkalmazottak munkaidejüknek csaknem felét járulékos tevékenységekkel - e-mail írással, megbeszélésekkel -, töltik - derül ki egy amerikai felmérésből.

Tech hvg.hu

Nem csak a számítógépeket, az életünket is meghackelhetjük

Bár eredetileg a hatékonyságra törekvő programozók által használt trükkök tartoztak a „lifehacking” kategóriájába, napjainkra már egész szubkultúra szerveződött a jelenség köré, amelynek tagjai az élet szinte minden területén igyekeznek olyan módszereket kitalálni, amelyekkel gyorsabban, vagy ügyesebben végezhetik el hétköznapi teendőiket.