Magyar Péter beleállt az ágyékpolitizálásba
A kormány töketlen, impotens – állítja a Tisza párt, miután a kormánymédia elkezdett Magyar Péter ágyékával foglalkozni.
A kormány töketlen, impotens – állítja a Tisza párt, miután a kormánymédia elkezdett Magyar Péter ágyékával foglalkozni.
Gondosan épült Novák Katalin és Varga Judit imidzse a második NER-ciklus óta, 2022-ben csúcsra értek a családszerető, de szakmailag is erős nők karakterei. Két év kellett ahhoz, hogy mindkettőjük lenullázza a tekintélyét, és ahogy felemelkedésüket, úgy zuhanásukat is Orbán Viktornak köszönhetik. Varga menthetetlen, Novák még bebizonyíthatja, hogy létezik, és nem csak egy politikai termék: ha lemond. Vélemény.
Idén több mint 60 ország polgára vehet részt választásokon. Világszerte 2024 lesz az az év, amikor a politikai választások összetalálkoznak a mesterséges intelligenciával. Az előbbiek kampányainak természete ismert, az utóbbi terület szabályozása pedig legjobb esetben is kialakítás alatt van.
Orbán Viktor a Fidesz arca, a párt üzeneteit ő és a párt politikusai képviselik a nyilvánosságban. Ám vannak a politikai gépezetnek olyan szereplői is, akik a háttérben, csendben dolgoznak, a nyilvánosságban szinte egyáltalán nem ismertek – vagy nem a rezsim szolgálatában végzett munkájuk miatt jegyzik a nevüket. Közéjük tartozik két olyan figura is, akikben közös, hogy mindketten a művészvilágból érkeztek és kreatív munkájukkal járulnak hozzá a rezsim életben tartásához.
Az rtl.hu megkérdezte a pártokat a mesterséges intelligenciáról.
Egy bazi nagy kérdőjellel a végén zárult le a Netflix legújabb sikersorozata, A diplomata, még szép, hogy a streamingszolgáltató szokatlanul hamar, a premier után másfél héttel be is jelentette: újabb évaddal folytatódik majd. De vajon mikor? És miért csak akkor? És vajon ott, ahol abbahagyták? És hogyan? Egyik kezünkben a pattogtatni való kukoricával, másikban a távirányítóval várjuk türelmetlenül a folytatását egy olyan sorozatnak, amelynek leginkább a hibáit tudjuk felsorolni, az erényeit már kevésbé.
Baloldali, globalista, sorosista, hazaáruló zöld érdekeket szolgálnak az akkumulátorgyár ellen tüntető mikepércsi és debreceni anyukák - állítja a kormánypárti sajtó és a megmondóemberek az elmúlt napokban. Az akkugyár ügye a Fidesz-szavazókat is elérte, a kormány pedig azonnal reagált, mielőtt maguktól arra jutnak, hogy a beruházások nem az ő érdekeiket szolgálják.
Február óta inkább hetente irányt vált a kormánykommunikáció, mintsem egyszer az empátia jelét mutassa: a háború semmi másról nem szól, mint arról, hogy nekünk, magyaroknak jó legyen, no meg Putyin se üsse meg nagyon a bokáját. Az illiberális kormánykommunikáció lényege, hogy semmiféle emberséget ne tanúsítson szavazótáboron kívül, most úgy tűnik, ez szankciódémonban, migránsozásban és dollárbaloldalban merül ki. A társadalom viszont mindenképp csapdába került: ha Orbán jó lovakra tett Putyin és Trump személyében, rettenetes jövő vár a demokráciára, ha viszont tévedett, akkor is rajtunk csattan a háború és a megélhetési válság.
„Hübrisz szindrómában” szenved az a két politikus, akinek a létezése talán a leginkább megviselte a magyar társadalmat az elmúlt két évtizedben – derül ki egy friss magyar tanulmányból, amely Magyarország miniszterelnökeinek beszédeit vizsgálta 1998 óta. A tünetek közé tartozik a túlzott önbizalom, a téves döntéshozás és az erkölcstelenség, amelyek könnyen kiolvashatóak a politikai kommunikációjukból.
Mi kárpótolná az embereket az inflációs- és az energiaválság idején, ha nem az, hogy 12 éve minden rosszabb volt?
Ezt kapják a magyar beszélők, ezt olvassák, ezt hallgatják, ezt kezdik használni otthon, a munkahelyen, baráti társaságban. És így válik a közbeszéd részévé is egy olyanfajta stílus, ami hosszú távon nem emberhez méltó kommunikációt, gondolkodást és viszonyokat eredményez. Vélemény.
Sokkal többről szólt az elmúlt 12 év, mint gyűlöletkeltésről: az extraprofitadó története például világosan szemlélteti, hogy a kormány harcait sokszor az motiválja, hogy folyamatosan magyaráznia kell a bizonyítványát. A kommunikációs kampányok ugyanis legtöbbször azokat a válságot fedik el, amelyeket a Fidesz ránt magára.