Kutatás bizonyítja: ezzel a módszerrel ön is kommunikálhat a macskájával
Elég lehet hunyorogva, lassan pislogni ahhoz, hogy úgy kommunikáljunk egy macskával, ahogy ő is érti – derül a Sussexi Egyetem témában végzett kutatásából.
Elég lehet hunyorogva, lassan pislogni ahhoz, hogy úgy kommunikáljunk egy macskával, ahogy ő is érti – derül a Sussexi Egyetem témában végzett kutatásából.
Egy japán kutatócsoport arra derített fényt, hogy az F1-es autóversenyzők jellemzően a pálya egy meghatározott, biztonságos szakaszán pislognak.
A kutatók szerint a macskák hunyorogva, lassan pislogva „mosolyognak”. Ha az ember is ezt teszi, fel tudja velük venni a kapcsolatot.
Egyvalamire biztosan nem lesz alkalmas a Disney kísérleti jelleggel épített robotja: hogy esti mesét olvasson a kisebbeknek.
Készül egy fotó, a többiek látszólag elégedettek a felvétellel, az egyik rajta szereplő pislogása miatt a kép azonban mégsem kerül feltöltésre. Ismerős a helyzet? Erre találtak ki most valamit a Facebooknál, a megoldásban a mesterséges intelligenciának is komoly szerepet szánnak.
Pislogással vallott gyilkosára egy 35 éves férfi az Egyesült Államokban.
Amikor figyelmünk elkalandozik, nem érzékeljük a körülöttünk történő eseményeket. Egy új vizsgálat szerint nemcsak agyunk, de a testünk is segít az elkalandozásban: többet pislogunk, ezzel mintegy falat emelünk magunk és a külvilág közé.
Pislogásra késztető szemüveget fejlesztett ki egy japán cég, amely elsősorban megszállott videojátékosoknak és könyvmolyoknak ajánlja a száraz szem elleni eszközét.
Az agy gondoskodik arról, hogy amikor pislogunk, semmi lényegesről ne maradjunk le. Ezt a tokiói egyetem kutatói kísérlettel is alátámasztották.