Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#piactorzítás

hvg360 Tiszai Balázs

Az EU megunta, hogy mindannyian a nagy techcégek játékszerei vagyunk, és az asztalra csapott

Véget vetne Brüsszel a Google, a Facebook, az Amazon és társaik pöffeszkedésének Európában, és megpróbálná visszaadni a puszta fejőstehénként kezelt, egyszeri felhasználók kezébe az irányítást, legyen szó a személyes adataink védelméről vagy akár a választásunk valódi szabadságáról az appboltokban. A digitális piacokról szóló jogszabály esélyt adna a kis techcégeknek is, hogy a mamutok mellett labdába rúghassanak, nem csoda, hogy a nagyok kézzel-lábbal tiltakoznak ellene. Ezt jövő márciusig tehetik meg, aztán, aki nem az új szabályoknak megfelelően játszik, most már tényleg súlyos büntetéseket kap a nyakába.

Gazdaság Tiszai Balázs

Versenytorzító hagyományt folytat a kormány a nemzetstratégiai jelentőségű Vodafone-felvásárlással

Közel egy évtizede teremtette meg magának a lehetőséget az Orbán-kabinet arra, hogy közérdekre hivatkozva nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítsen át sok milliárd forint értékű céges tranzakciókat, kizárva így az ügyletek vizsgálatából a Gazdasági Versenyhivatalt. A miniszterelnök az évek során rengeteg területen intézkedett így – felidézzük a legemlékezetesebb GVH-elpöcköléseket.

EUrologus EUrologus

Az EU fellépne a kínai piactorzító lépésekkel szemben

Az Európai Parlament Nemzetközi Kereskedelmi Bizottsága egyhangúlag elfogadta azt az anyagot, amely a harmadik országokból érkező támogatások átláthatóságára vonatkozik. Ez az Európai Bizottság javaslatával függ össze, amelynek célja, hogy a piactorzító, állami támogatásokat kiküszöböljék az uniós piacról.

EUrologus EUrologus

Blokkolná az EU a kínaiak piaci térnyerését

Egy olyan jogszabály tárgyalást kezdik meg az EU-ban, amely alapján például az állami támogatást élvező kínai cégek által megnyert nagy értékű közbeszerzéseket az Európai Bizottság leállíthatja. A cél a belső piac védelme.