Ön milyen típus? És miért szeretünk tipizálni?
Baráti társaságban, családban, munkahelyen nagy kedvvel, néha már-már kényszeresen kategorizáljuk az embereket. Miért tesszük, miért van szükségünk a biztonságra, hogy az emberek típusokba sorolhatók?
Baráti társaságban, családban, munkahelyen nagy kedvvel, néha már-már kényszeresen kategorizáljuk az embereket. Miért tesszük, miért van szükségünk a biztonságra, hogy az emberek típusokba sorolhatók?
Melyik fánkot választja? És melyik rózsaszirmot? Sokat elmondhat önről.
Milyen gyakran hajlandó vállalni a kockázatot? Az élet mely apró eredményeit szokta megünnepelni? Hogy képzeli el az ideális hétvégi programot? Szeret egyedül lenni, vagy inkább nyomasztja az egyedüllét? Mi az, ami SMS-ezés közben a legjobban zavarja?
Európa és a világ továbbra is inkább pesszimista, viszont a németek és a dánok pozitívan látják a jövőt. Magyarországon emelkedett a fogyasztói bizalmi index és a saját munkahelyi kilátásokat is többen tartják jónak, mint korábban, ugyanakkor csökkent a vásárlási kedvünk.
A magyar fiataloké Európa második legrosszabb fizetési morál mutatója és majdnem minden második közülük külföldre menekülne az itthoni gazdasági nehézségek elől. A kontinens legpesszimistább korosztályában ezzel a magyaroké a második hely - derül ki az Intrum Justitia felméréséből.
A görögök voltak a legpesszimistábbak életkilátásaikkal a tavalyi évben, 10-ből majdnem négy hellén gondolta úgy, hogy a következő öt évben rosszabb irányba fordul az élete. A közép-európai államok szorosan követik Görögországot: Csehországban 33, Szlovéniában 32, Magyarországon pedig a megkérdezettek 29 százaléka vélte ugyanezt.
Magasabb a védő koleszterin szintje a derűs emberek vérében, mint a pesszimista alkatúakéban - fedezték fel amerikai kutatók.
Az erős gazdaság, a viszonylag csekély jövedelemkülönbségek (s ezzel a világviszonylatban kimagasló társadalmi egyenlőség), valamint az alacsony munkanélküliségi ráta dacára a németek mára Európa egyik legpesszimistább nemzetévé váltak - adta hírül hétfőn a BBC brit közszolgálati televízió hírportálja.
Az Ipsos szerint a fiatal foglalkoztatottak 47 százaléka aggódik állása esetleges elvesztése miatt, ezek a félelmek leginkább a szakképzettséget nem igénylő fizikai munkát végzők körében jelentkeznek.
A Helikon online kérdőíves kutatásából kiderül: Márai Sándor a magyar irodalom legjobb három írójának egyike, de az olvasók túl pesszimistának tartják.