Videóra vették, hogyan lesz a hidrogénből és az oxigénből víz
A világon először sikerült egy speciális mikroszkóp segítségével megfigyelni, miként jön létre a víz a palládium segítségével.
A világon először sikerült egy speciális mikroszkóp segítségével megfigyelni, miként jön létre a víz a palládium segítségével.
A NASA kutatói a Juno űrszonda adatait feldolgozva arra jutottak, hogy a Jupiter körüli ionizált részecskék hidrogénné és oxigénné bontják a jeges Europa hold jégpáncélját.
Oxigénben gazdag ködre bukkant egy asztrofotós a Skorpió csillagképben. A felfedezés igazi különlegességét az adja, hogy ezt a csillagképet rengetegszer vizsgálták már a tudósok, mégsem bukkantak rá a Phantom Stinger-ködre.
Sokat számít, mi után kutatunk a távoli exobolygókon, és akár még az is lehetséges, hogy olyat találunk, ahol az egykori földi élethez hasonló zajlik le épp.
Német asztrofizikusoknak sikerült oxigénatomot kimutatniuk a Vénusz Naphoz közelebbi oldalán, a kénsavfelhők és a bolygó szélcsatornája között.
Az amerikai Berkeley Egyetem kutatói szerint kétszer, de akár háromszor is több oxigén lehet a Callistón az eddig feltételezetthez képest. Jelenleg nincs olyan forgatókönyv, amely megmagyarázná az igen jelentős eltérést.
Hibás lehet a jelenleg oktatott elmélet a földi élet kialakulásáról, állítják a szakemberek – ez pedig alapjaiban változtathatja meg az ismereteinket a területen.
Minden eddigi teljesítményét sikerült felülmúlnia annak a kenyérpirító méretű eszköznek, amellyel a NASA a Marson igyekszik oxigént előállítani.
Több tízezer haltetemet mosott partra a víz Texas partjainál a hétvége folyamán, az állatok az alacsony oxigénszint miatt pusztultak el – mondták el helyi tisztségviselők.
A Harvard Egyetem kutatói oxigénhiányos környezetben kísérleteztek olyan egerekkel, amelyekből hiányzott az öregedést lassító gén. Az eredmény meglepő lett.
A hegymászó oxigén használata nélkül próbálja megmászni a világ legmagasabb hegycsúcsát.
Hamarosan kereskedelmi célokat is szolgálhat az a napelemes reaktor, ami semmit nem hagy kárba veszni: a hidrogén előállítása során keletkező hőt és oxigént egyaránt hasznosítja, előbbi fűtésre, utóbbi pedig az orvoslásban használható.