Ezeket az ajándékokat keresik a legtöbben karácsonykor
Szinte mindenki online rendel már, és a személyes átvételt is szinte már csak az idősek választják.
Szinte mindenki online rendel már, és a személyes átvételt is szinte már csak az idősek választják.
Az internetes csalók célba vették az online piacterek, adok-veszek oldalak felhasználóit, miután az utóbbi időben hatalmasat növekedett a forgalmuk. Szakértők mondják el, mire kell figyelni, hogy elkerüljük az átverést.
Az ünnepi időszak lehetőséget biztosít a zavarosban halászó bűnözőknek, hogy egy kis extra bevételhez jussanak, ezért ilyenkor megszaporodnak az adathalász e-mailek és az átverős oldalak is – figyelmeztet a G Data kiberbiztonsági vállalat.
Sokan félnek, de csak mert kevesen tudják: a kártyaadatok elmentésének kényelmével szemben lényegében semmilyen biztonsági kockázat nem áll.
Világszerte és Magyarországon is évek óta fokozatosan többet és többet költenek az emberek a webáruházakban. A sok tisztességes, a jogszabályokat betartó cég mellett akadnak olyanok is, akik ezt a boomot kihasználva becsapják az embereket – hívja fel a figyelmet a Tudatos Vásárlók Egyesülete (TVE). A szervezet néhány jó tanáccsal állt elő, melyek segítségével elkerülhetők lehetnek az online átverések.
Nagyot ugrott az utóbbi időben mind a bankkártyás fizetések száma, mind az online vásárlások aránya. Nem mindegy tehát, hogy milyen benyomások érik webshopokba özönlő felhasználók szépen bővülő tömegeit. Ehhez adunk néhány tippet.
Adatlopás, online fizetési csalás, hackertámadás vagy éppen internetes zaklatás esetén jogi támogatást, valamint egyes esetekben biztosítási kártérítést is kínáló új biztosítást vezetett be a Generali.
Sokan egyáltalán nem mernek netes rendelést leadni – pláne, ha az online fizetés is felmerül –, mások pedig túlságosan is megbíznak szinte minden árut kínáló weboldalban. Egyik megközelítés sem helyes – mutatjuk, mire érdemes figyelni.
Új laptop harmadáron? Kávégép ritka olcsón? A fekete péntek és a közelgő karácsonyi ünnepek alkalmával megszaporodnak a hamis internetes áruházak. A G Data kiberbiztonsági cég szerint ezek jó esetben csak silány minőségű terméket szállítanak, rossz esetben viszont bankkártyaadatainkat is ellopják, e-mail-címünket pedig levélszeméttel árasztják el.
A Kaspersky Lab és a B2B International felmérése szerint a felhasználók 98 százaléka élvezi az online bankolás és vásárlás könnyű és kényelmes lehetőségeit, így a megkérdezettek mindössze 2 százaléka állította, hogy sosem vásárolt még online. De a kényelem szinte mindig új biztonsági kihívásokat állít a felhasználók elé, a banki trójaiak, valamint a hamis banki és online áruházak oldalai mind-mind potenciális lehetőségeket és megoldásokat kínálnak a csalók számára.
Az elmúlt évben nagyot ugrott az online vásárlók aránya a KutatóCentrum idei E-Shopping Report felmérése szerint.