500 000 embernek lesz elég teljes évre az áram, amit egy 147 turbinás szélfarmon termelnek majd Svédországban
A Svédországba megálmodott, Skidbladner nevű szélfarmon összesen 147 turbina termelné az elektromos áramot.
A Svédországba megálmodott, Skidbladner nevű szélfarmon összesen 147 turbina termelné az elektromos áramot.
A Vestas bemutatta az első, négy rotorral dolgozó új szélturbinája koncepcióját. Ez a multirotor lehet a kulcs az olcsóbb, skálázhatóbb szélerőművek globális terjedéséhez.
Nagyon nagy: csak az alapjába 2500 tonna betont öntöttek, hogy a közel 200 méteres óriás stabilan álljon. Nézze!
Szélturbina komponens gyárat épít a cuxhaven-i kikötő tövében a világ első számú szélturbinaépítője annak érdekében, hogy a következő generációjú szélturbinák gondoláit Németországban (is) gyártsák
A tengeri szélenergia-termelés új erőre kapott, és az első félévben rekordot döntve ismét a németeket ültette Európa trónjára. Az iparági szövetség szerint akinek nincs világos terve 2030-ig, az lényegében elveszett.
A Paks II. beruházás pénzügyi oldalához a kormány előszeretettel citálja a brit Hinkley Point C finanszírozási modelljét, mely állami támogatással épülhet meg. Arról azonban egy szó sem jelent meg a kormányzati kommunikációban, hogy az Egyesült Királyságban az atomerőmű méretét és fontosságát többszörösen meghaladja a szélenergiafarmok telepítése és terjedése. Pedig a brit birodalmi nagyság éppen ott éled újjá, ahol talán senki sem számított rá.
A Balti-tengeren forgatta az alábbi, megdöbbentő videót a Cleantech-túra egyik utasa.
Négy nukleáris reaktort vág le ideiglenesen az EDF Energy Nagy-Britanniában a hálózatról, mert az egyiknél találtak "valamit". A termelői oldali kiesést, bár elsőre meredeknek tűnhet, zömmel széllel fogják pótolni. Ezt nem a zöldek, hanem a rendszerirányító közölte. Az Egyesült Királyságban éppen csúcsra jutott e technológia térhódítása.
A brit Zöld Beruházási Bank a pénzügyi jelentésének publikálásával egyidőben bejelentette, hogy 1 milliárd fontos (mintegy 385 milliárd forint) új alapot hoz létre annak érdekében, hogy az Egyesült Királyságban tőkerészesedést szerezzenek a tengeri szélenergia projektekben. A lépés új lendületet adhat a szigetország eddig is dinamikusan fejlődő offshore szél-iparának.
Az Északi-tengeren "vízben álló", óriási szélenergiaparkok építéséhez és telepítéséhez is speciális eszközökre van szükség - és ezek is közel olyan tempóban fejlődnek, mint a szélturbinák. Az új generációs építőhajók építésében persze a Siemens keze is benne van.
A Siemens Amerikában a legnagyobb szárazföldi szélenergia-projektre szerződés után a vízbe is belegázol. Rövid időn belül a harmadik gigaépítkezésre szerződtek le, és a legnagyobbá váltak az iparágban.
A képlet egyszerűnek tűnik: nagyobb teljesítmény, kisebb súly, tökéletesített gyártási és installációs folyamatok. Az így elérhetővé váló költségcsökkentés azonban még a szélerőművek gyártásában sem megy egyik napról a másikra. De 2020-ra igen.