Állj mellénk! Legyél pártoló tag!

#offshore_szélfarm

Gazdaság Szabó M. István

Orbánék az új brit atomerőműre mutogatnak, de London valódi energiaforradalmáról tudomást sem vesznek

A Paks II. beruházás pénzügyi oldalához a kormány előszeretettel citálja a brit Hinkley Point C finanszírozási modelljét, mely állami támogatással épülhet meg. Arról azonban egy szó sem jelent meg a kormányzati kommunikációban, hogy az Egyesült Királyságban az atomerőmű méretét és fontosságát többszörösen meghaladja a szélenergiafarmok telepítése és terjedése. Pedig a brit birodalmi nagyság éppen ott éled újjá, ahol talán senki sem számított rá.

Vállalkozás hvg.hu

Atomerőművek állnak le az Egyesült Királyságban

Négy nukleáris reaktort vág le ideiglenesen az EDF Energy Nagy-Britanniában a hálózatról, mert az egyiknél találtak "valamit". A termelői oldali kiesést, bár elsőre meredeknek tűnhet, zömmel széllel fogják pótolni. Ezt nem a zöldek, hanem a rendszerirányító közölte. Az Egyesült Királyságban éppen csúcsra jutott e technológia térhódítása.

Vállalkozás hvg.hu

385 milliárd forintot fúj a szélvitorlákba a Zöld Beruházási Bank

A brit Zöld Beruházási Bank a pénzügyi jelentésének publikálásával egyidőben bejelentette, hogy 1 milliárd fontos (mintegy 385 milliárd forint) új alapot hoz létre annak érdekében, hogy az Egyesült Királyságban tőkerészesedést szerezzenek a tengeri szélenergia projektekben. A lépés új lendületet adhat a szigetország eddig is dinamikusan fejlődő offshore szél-iparának.

Vállalkozás hvg.hu

Ezzel építik majd a tengeri széltornyokat

Az Északi-tengeren "vízben álló", óriási szélenergiaparkok építéséhez és telepítéséhez is speciális eszközökre van szükség - és ezek is közel olyan tempóban fejlődnek, mint a szélturbinák. Az új generációs építőhajók építésében persze a Siemens keze is benne van.

Gazdaság hvg.hu

Még egy gigaprojektet fúj az amerikai szél

A Siemens Amerikában a legnagyobb szárazföldi szélenergia-projektre szerződés után a vízbe is belegázol. Rövid időn belül a harmadik gigaépítkezésre szerződtek le, és a legnagyobbá váltak az iparágban.

Gazdaság hvg.hu

Itt van, ami lenyomja az atomerőműveket!

A képlet egyszerűnek tűnik: nagyobb teljesítmény, kisebb súly, tökéletesített gyártási és installációs folyamatok. Az így elérhetővé váló költségcsökkentés azonban még a szélerőművek gyártásában sem megy egyik napról a másikra. De 2020-ra igen.