Videó: zengett a Heil Orbán! és a Heil Putyin! Párizsban
Meg a „Heil Trump és Musk” is a Femen aktivistáinak nőnapi tüntetésén.
Meg a „Heil Trump és Musk” is a Femen aktivistáinak nőnapi tüntetésén.
Munka és magánélet egyensúlya, családon belüli erőszak, gyermekvédelem és demográfiai válság – ezekre a témákra fókuszált a Tisza Párt pénteki nőjogi konferenciáján. A problémák listája hosszú és úgy tűnik, Magyar Péter is tudja, jobb, ha nem mindenre ő ad választ, viszont eltökélt szándéka bizonyítani, hogy igenis foglalkozik nőügyekkel.
Megtartaná a Tisza-kormány a többgyermekes nők adómentességét? Van-e szükség női kvótára, és megfelelőnek tartja-e az abortuszszabályozást? Mi a gond a szexuális felvilágosítással, és járt-e már valaha a Pride-on? A Tisza Párt elnökét kérdeztük.
Az iráni hatóságok szerint a koncert „nem felelt meg az ország jogi és kulturális normáinak”.
Igaz, Pesti Imre felszólalásában nem is mondta ki az óvszer nevét, de abban azért biztos, hogy a szabályozás rendben van, hiszen lehet előre is készülni.
A Végtelen rozsmezők az anyaság és a testvériség története a nők jogáról, hogy dönthessenek a testükről és sorsukról – a tavaly a San Sebastian-i fesztiválon fődíjat nyert spanyol–portugál alkotás.
Megalázó helyzetek, nem megfelelő tájékoztatás és magány a legnehezebb időszakban - ezekkel szembesülnek azok a nők, akik a terhességmegszakítás mellett döntenek ma Magyarországon.
A nők elleni rendszerszintű elnyomás és erőszak, valamint a halálbüntetés ellen évek óta harcoló Nargesz Mohammadi iráni aktivista kapta idén az emberi jogokért folytatott küzdelem talán legnagyobb elismerését. A Nobel-békedíj ismét felhívja a figyelmet az Iránban zajló tüntetésekre, a nők szabadságjogainak hiányára és az elnyomó rezsimre, amely épp egy évvel ezelőtt kapott igazán nagy nyilvánosságot.
Nagy volt a felháborodás, hogy a magyar köztársasági elnök fellépési lehetőséget kapott. A Women Deliver elnöke és ügyvezető igazgatója közleményt adott ki, amelyben azt írta, örül az ellenérzésnek, mert Novák nézetei nem egyeznek a Women Deliver nézeteivel.
A ruandai nagyszabású rendezvény sok olyan ügy mellett áll ki, amelyet a köztársasági elnök Magyarországon inkább hátráltat, mint előremozdít. A legfontosabb üzenete pedig, miszerint Magyarországnak női köztársasági elnöke van, aki három gyereket szült, igazán kevésnek és közhelyszerűnek tűnt egy olyan sűrű mezőnyben, ahol a világ vezető nőjogi aktivistái gyűltek össze, hogy valós problémákra valós megoldásokat találjanak.
Augusztusra minden ilyen üzlet lehúzza a rolót az országban.
Egy kéretlen beszólás vagy érintés, egyenlőség a munkahelyeken, hasonló munkáért hasonló bér, társadalmi láthatóság és képviselet: mind olyan ügyek, amelyek ellen vagy amelyekért még manapság is harcolni kell. Milyen helyzetben vannak a nők itthon és más, külföldi országokban? Melyek azok a problémák, amelyek kortól és társadalmi státusztól függetlenül mindenkit érintenek? Ha vannak eredmények, akkor melyek azok, amelyek előre mozdították a női egyenjogúság ügyét? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keressük a választ cikkünkben.