Ismét veszélyben a nőgyógyászat és a szülészet a keszthelyi kórházban
Minisztériumi egyeztetést kezdeményez az önkormányzat a helyi kórház ügyében.
Minisztériumi egyeztetést kezdeményez az önkormányzat a helyi kórház ügyében.
Katona Renáta szülész-nőgyógyász azt szereti a hivatásában, hogy élethosszig tartó kapcsolatot jelent a páciensekkel, és úgy tartja, hogy az orvos-beteg kapcsolat nagyon élő, egyenrangú kötelék. A Brain Baron tartott előadása után arról beszélgettünk vele, hogy milyen volt pályakezdőként, egyedüli nőként helytállnia az első munkahelyén, mit okoz a nőkben, ha nem lehetnek a saját szülésük irányítói, vagy éppen az, ha a legfőbb értékükként a reprodukciót határozzák meg.
Pedig kellene beszélnünk róla, ezt éppen ezek a könyvek is támasztják alá. A szó legszorosabb értelmében női könyvek ezek, tele olyan információval, ami elengedhetetlen a női testben létezéshez.
A nők fájdalmát könnyű nem figyelembe venni, legfeljebb pszichoszomatikus eredetűnek bélyegezni – mondja Benkovics Júlia szülész-nőgyógyász, aki Magunkról – Tabuk nélkül a női testről című könyvében próbálja eloszlatni a tévhiteket.
A bővítéssel nőgyógyászati profiljukat szeretnék erősíteni a szigetországban.
Az esemény utáni tabletták eladási számai nem mondanak el többet az abortuszról, mintha az óvszereladási statisztikákat nézegetnénk.
„Humánerőforrás problémák” miatt kénytelenek felfüggeszteni az ellátást.
A kórház nem árulta el, hogy hányan távoztak, mindössze két orvosról számoltak be, akiket előléptettek.
A szakorvosok sok előnyét látják, de az csak később fog kiderülni, valóban kevesebb trombózist okoz-e a Richter nemrég engedélyezett új készítménye.
A vizsgálóban öntötte el a vér – így emlékszik vissza a diagnózisa körülményeire Bodó Anita, aki az endometriózisa miatt minden egyes menstruációja előtt retteg, mert nem tudja, mi vár rá. 14 éven át tartó kálvária után idén februárban derült ki, hogy az extrém fájdalmai és a tünetei mögött az endometriózis áll. Csaknem másfél évtized alatt azonban ezt konkrétan egyetlen orvos sem mondta ki. Ma Magyarországon több mint 200 ezer nőt érint az endometriózis – sokukat azonban nem a valódi betegségükkel kezelnek. A Deutsche Welle riportja annak jár utána, hogy miért.
Bővül a Covid-ellátás az SE Külső Klinikai Tömbjében, máshová kerülnek a nem fertőzött nőgyógyászati betegek – derül ki egy, az érintett dolgozóknak küldött tájékoztatásból.
Súlyosította a hálapénzt kérő budapesti nőgyógyász büntetését a Fővárosi Ítélőtábla, de ez csak azt jelenti, hogy hosszabb ideig tart a felfüggesztett büntetés, és nagyobb a pénzbírság.