Támadás ért egy ismert jelszókezelőt, az ön adatai is veszélyben lehetnek
Több ezer felhasználó érintett abban az incidensben, ami a Norton Lifelock szolgáltatást érte még decemberben.
Több ezer felhasználó érintett abban az incidensben, ami a Norton Lifelock szolgáltatást érte még decemberben.
Rengeteg kértevő fenyegeti minden pillanatban a számítógépünket, időnként érdemes a körmükre néznünk.
Meg sem kell nyitni a vírust tartalmazó e-mailt ahhoz, hogy a rosszindulató program megfertőzze a gépet – ekkora biztonsági rés tátong(ott) a Symantec több termékében, köztük a magánembereknek szánt Nortonokban is.
Terrorizmus vádjával összesen tizenöt hónap, ebből tíz hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítéltek Linzben egy 18 éves fiút, aki Törökországba utazott, hogy később az Iszlám Államnál harcoljon.
Gyakran még akkor sem érezzük biztonságban az adatainkat, ha azokat nem a számítógépünkön, hanem egy távoli szerveren (felhőben) tároljuk. Persze léteznek az átlagosnál biztonságosabb megoldások is.
Kártevőként azonosítja a Facebook androidos alkalmazását a Symantec Norton biztonsági szoftverének legújabb verziója, a cég szakemberei szerint nem véletlenül.
Az adathalászok minden tőlük telhetőt megtesznek azért, hogy a gyanútlan felhasználók azonosítóit megszerezzék. Közülük sokan drasztikus módszerekkel, különféle hamis közösségi oldalakkal cserkészik be áldozataikat. Erre vonatkozóan mutat be a Norton két friss példát, amelyekhez hasonlókra a közeljövőben a magyar felhasználóknak is fel kell készülniük.
Magyarországon is elérhető a kifejezetten mobil eszközök védelmére kifejlesztett Norton Mobile Security szoftver, amely továbbfejlesztett felhasználói felülettel és számos új funkcióval rendelkezik. Az eddig csak külföldön elérhető alkalmazás iOS-környezetben és androidos eszközökön is fut.
Tízből három európainak elveszett már a mobilja vagy ellopták, minden tizedik felhasználó kiberbűnözők áldozatává vált.
A netezőknek csak fele használ legalább egy kicsit bonyolult jelszavakat, az okostelefonokat érintő fenyegetésekre pedig még kevesebben figyelnek, a kiberbűnözés pedig egyre csak terjed.
Több, mint 800 millió regisztrált felhasználóval jelenleg a Facebook számít a legnagyobb közösségi portálnak.