2,6 milliós négyzetméteráron is elkelt már egy ingatlan az első félévben
A Duna House összesítése szerint a legalacsonyabb négyzetméterár idén 22 ezer forint volt.
A Duna House összesítése szerint a legalacsonyabb négyzetméterár idén 22 ezer forint volt.
A szárnyalás nem tér még vissza az OTP szakértői szerint.
Vidéken minimális a csökkenés, Budapesten számottevő a növekedés janurában decemberhez képest. Éves szinten viszont mindenütt drágultak a lakások. Példátlan módon már kilenc fővárosi kerületben és két vármegyeszékhelyen is átlépte az egymillió forintos lélektani határt a lakások négyzetméterára.
Az I. a XII. és V. kerület mellett immár ott van az egymilliósok klubjában a II.. a VI. és a XIII. kerület is. A pesti négyzetmétert a XII. kerületben mérik a legdrágábban, és a XX. kerületben a legolcsóbban.
2023-ban főként azok döntöttek vásárlás mellett, akiknek élethelyzetükből adódóan költözniük kellett, illetve azok, akik időtálló befektetést kerestek megtakarításuknak.
A legdrágább kerületek sorrendjében nincs változás, megegyezik az előző negyedévivel: továbbra is az V. kerület a legdrágább, 3,081 millió forintos átlagos négyzetméterárral, majd a II. kerület (2,91 millió) és a XII. kerület (2,8 millió) a sorrend.
A népszámlálási adatok szerint rendkívüli mértékben, 73 százalékkal nőtt a legalább 120 négyzetméteres lakások aránya az elmúlt húsz évben – írja a G7.
A balatoni nyaralók és családi házak elszálló árai miatt egyre többen választanak partközeli lakásokat, apartmanokat, így ezek négyzetméterárai is jelentősen megugrottak.
Egyre több magyar adja el hazai ingatlanát, és fektet be olyan helyeken, ahol nagyobb hozam származik a kiadásból, vagy biztonságosabbnak érzik a jogi és gazdasági környezetet. Noha első látásra Erdély megfelelne preferenciáiknak, mégis sokan inkább megválnak az ottani ingatlanjuktól. De miért?
A legdrágább átlagos négyzetméter ár 646 ezer forint, a legolcsóbb pedig 192 ezer.
De még így is átlagosan 1,9 százalékkal drágult a használt lakások négyzetméterára 2022 végéhez képest.
Közel az idő, amikor olcsóbbak lesznek az ingatlanok, mint tavaly. Az ingatlan.com szakértője szerint a legnagyobb bajt a pénzügyi környezet kiszámíthatatlansága okozza a piacon.