Egyre csak zsugorodnak a nyugdíjkasszák
A befektetéseken ugyan pozitív eredményt értek el az első félévben a hazai nyugdíjpénztárak, a tagok száma viszont csökken – írta szerdai számában a Világgazdaság.
A befektetéseken ugyan pozitív eredményt értek el az első félévben a hazai nyugdíjpénztárak, a tagok száma viszont csökken – írta szerdai számában a Világgazdaság.
A Fővárosi Főügyészség meghosszabbította a három magánnyugdíjpénztár gazdálkodását érintő ügyekben 2012-ben indult nyomozások határidejét – értesült a Magyar Nemzet.
Továbbra is veszteséges a nyugdíjkasszák működése a PSZÁF elemzése szerint.
A hozamok pozitívak voltak összességében véve, a működési eredmények terén viszont súlyos mínuszban zárták az esztendőt a magánnyugdíjpénztárak - írta csütörtöki számában a Világgazdaság.
Mindegy, hogyan dönt az Alkotmánybíróság a magánnyugdíjpénztárakat érintő eddigi kormányzati intézkedésekről, mert ezek után már tagdíjfizetés sem lesz - írja Facebook-bejegyzésében Oszkó Péter, a Bajnai-kormány pénzügyminisztere, aki szerint a nyugdíjpénzek helyett a kormánynak a költségvetés kiadásainak átalakítására kellett volna koncentrálnia.
Nem született döntés a nyugdíjkasszák ügyéről az Alkotmánybíróságon. Bár a testület kedden már a harmadik alkalommal tárgyalt a kész határozattervezetről, a bírák nem szavaztak a javaslatról – melynek megvitatása a júniusban megválasztott öt új bíró szeptember 1-i csatlakozásával tovább húzodhat.
Ha az Alkotmánybíróság hétfői ülésén nem születik döntés a nyugdíjkasszákról, akár szeptember végéig is kitolódhat a döntéshozatal, és a júliusban megszövegezett első határozattervezetet már a Fidesz-KDNP által jelölt öt új bíró és véleményezni fogja. A hvg.hu információi szerint szinte kizárt, hogy hétfőn nyugvópontra jut a vita.
Múlt pénteken megindultak volna az első visszaigénylések a magánnyugdíjpénztáraktól az állami rendszerbe visszalépett tagok reálhozamánál, de a rendszer teszteléseként tervezett kisebb kisebb tételű kezdeményezések elmaradtak - írja hétfői cikkében a Napi Gazdaság, amely szerint nagyobb az esély arra, hogy a tranzakciók összetorlódjanak.
A kilencvenes évek elején a foglalkoztatási válság − a munkaerőpiac egyharmadának eltűnése, a keresetek és befizetett járulékok csökkenése, valamint a gazdaság befeketülése − jóval nagyobb veszteséget okozott az állami nyugdíjrendszernek, mint a 2008-as gazdasági válság a magánnyugdíjkasszáknak − ez derül ki a Tárki csütörtökön bemutatott tanulmányából.