Oroszország már az ukrajnai háború előtt készített terveket nyugati célpontok nukleáris megsemmisítésére
A tervek egy NATO-val való konfliktus esetére készültek.
A tervek egy NATO-val való konfliktus esetére készültek.
Egy szakértő nukleáris háborúnak tartja az ukrajnait. A Kremlnek súlyos gondjai vannak, de még 4-5 évig is finanszírozni tudja a háborút. Az arab világ változásaira Európának reagálnia kell. Válogatás a világsajtó írásaiból.
Átalakítja egész tervezési rendszerét a NATO, hogy keleti határain azonnal léphessen, ha kell, ne csak felmentő seregként várják. Németország kezdeményezte, hogy az EU az orosz nukleáris ágazatra is terjessze ki a szankciókat. Miért kapott Angela Merkel kitüntetést? Válogatás a világsajtó írásaiból.
Az orosz elnök arról beszélt, hogy elhúzódhat az ukrajnai „különleges hadművelet”, és állította: nem bolondultak meg, és hadonásznak a nukleáris fegyvereikkel úgy, mint egy borotvával.
Az orosz egységeket hagyományosan kiképzik a nukleárisan szennyezett területen folytatott műveletekre, de az Ukrajnában harcoló szedett-vedett haderő nem lenne képes a megvalósításukra. Az oroszok saját előrenyomulásukat lehetetlenítenék el nukleáris fegyverek bevetésével egy amerikai agytröszt szerint.
A Bloomberg újságírója egy amerikai think tank nyílt levele nyomán összefoglalta, miként reagálhat az Egyesült Államok elnöke, ha Vlagyimir Putyin tényleg ledob egy atombombát.
Akinek nukleáris válaszcsapásról kell döntenie, többnyire enged a katonák nyomásának. Pedig több a téves riasztás, mint gondolnánk.
Az orosz külügyminiszter azzal vádolta Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, hogy csak „úgy tesz, mintha” tárgyalna, majd „jó színésznek” nevezte őt.
A volt orosz elnök szerint Oroszországnak joga van olyan ellenfél ellen is bevetni atomarzenálját, aki nem rendelkezik hasonló elrettentő erővel.
Három ember fér el benne, de azt nem mondanánk, hogy kényelmesen.
Az angolul „Doomsday”-nek nevezett repülőgépet azért építették, hogy nukleáris háború esetén parancsnoki központként szolgáljon.
Az amerikai Princeton Egyetem tudósai szerint egy újkori atomháború a "legjobb" esetben is 2,6 millió ember halálos vagy komolyan sérült áldozatot szedne.